×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Koniec strajku pilotów Air Nostrum, strajkują za to inne związki


Reprezentowani przez związek zawodowy SEPLA piloci hiszpańskich regionalnych linii lotniczych Air Nostrum zawarli z pracodawcą porozumienie, które kończy zaplanowany na sześć dni strajk. Protest odbywał się od poniedziałku (15.04).


O zapowiadanym przez pilotów Air Nostrum przed- i poświątecznym strajku informowaliśmy tydzień temu. Planowany pierwotnie okres trwania akcji protestacyjnej przypadał na 15-17 kwietnia i potem na tuż po Wielkiej Nocy, 22-24 kwietnia. Dzięki zawartemu we wtorek porozumieniu udało się go jednak szybko zakończyć. Mimo to właśnie tylko we wtorek odwołane zostało 47 lotów przewoźnika.


Do strajku zorganizowanego przez Air Nostrum chciały przyłączyć się też inne grupy zawodowe. Przykładem mogą być pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w porcie lotniczym Adolfo Suareza w Madrycie, który jest głównym hubem Iberii i głównym lotniskiem Hiszpanii w ogóle. Ci z kolei rozpoczęli zaplanowany na 6 dni strajk 12 kwietnia i ponieważ nie udało im się osiągnąć porozumienia w sprawie warunków zatrudnienia przez spółkę Aena, będącą operatorem lotniska, a negocjacje zostały zerwane, to kontynuują akcję protestacyjną.

- Z uwagi na strajk zwołany przez pracowników zrzeszonych w związku Ilunion czas potrzebny na przejście kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Adolfo Suareza w Madrycie może ulec wydłużeniu - ostrzegała Aena na swojej stronie internetowej.

W okresie zbliżających się świąt i zaraz po nich (21-24.04) strajk planują także związki zawodowe USO i UGT, które reprezentują około 60 tys. pracowników służb naziemnych. Protesty tej grupy zawodowej będą odbywały się na wszystkich hiszpańskich lotniskach

fot. mat. prasowe, P. Bożykgość_06004 - Profil
gość_06004
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie