Koniec strajku pilotów Air Nostrum, strajkują za to inne związki

18 kwietnia 2019 08:25
Reprezentowani przez związek zawodowy SEPLA piloci hiszpańskich regionalnych linii lotniczych Air Nostrum zawarli z pracodawcą porozumienie, które kończy zaplanowany na sześć dni strajk. Protest odbywał się od poniedziałku (15.04).
Reklama
O zapowiadanym przez pilotów Air Nostrum przed- i poświątecznym strajku informowaliśmy tydzień temu. Planowany pierwotnie okres trwania akcji protestacyjnej przypadał na 15-17 kwietnia i potem na tuż po Wielkiej Nocy, 22-24 kwietnia. Dzięki zawartemu we wtorek porozumieniu udało się go jednak szybko zakończyć. Mimo to właśnie tylko we wtorek odwołane zostało 47 lotów przewoźnika.


Do strajku zorganizowanego przez Air Nostrum chciały przyłączyć się też inne grupy zawodowe. Przykładem mogą być pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo w porcie lotniczym Adolfo Suareza w Madrycie, który jest głównym hubem Iberii i głównym lotniskiem Hiszpanii w ogóle. Ci z kolei rozpoczęli zaplanowany na 6 dni strajk 12 kwietnia i ponieważ nie udało im się osiągnąć porozumienia w sprawie warunków zatrudnienia przez spółkę Aena, będącą operatorem lotniska, a negocjacje zostały zerwane, to kontynuują akcję protestacyjną.

- Z uwagi na strajk zwołany przez pracowników zrzeszonych w związku Ilunion czas potrzebny na przejście kontroli bezpieczeństwa na lotnisku Adolfo Suareza w Madrycie może ulec wydłużeniu - ostrzegała Aena na swojej stronie internetowej.

W okresie zbliżających się świąt i zaraz po nich (21-24.04) strajk planują także związki zawodowe USO i UGT, które reprezentują około 60 tys. pracowników służb naziemnych. Protesty tej grupy zawodowej będą odbywały się na wszystkich hiszpańskich lotniskach

fot. mat. prasowe, P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy