×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair poleci z Drezna


Największy w Europie tani przewoźnik uruchomi połączenie do Londynu-Stansted z lotniska znajdującego się ok. 90 km od polsko-niemieckiej granicy.


Od 29 października 2019 r. realizowane będą bezpośrednie połączenia z lotniska w Dreźnie w Saksonii do największej bazy przewoźnika - londyńskiego lotniska w Stansted. Początkowo wykonywane będą trzy rotacje tygodniowo - we wtorki, czwartki i soboty. Loty zostały zaplanowane, jak na razie, do końca zimowego rozkładu lotów, a więc do marca 2020 r. Obsługiwać będą je boeingi 737-800.

Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu lotów, a więc końcem marca, Ryanair zakończył loty z położonego 110 km od Drezna Lipska, skąd także można było polecieć na Stansted. Zgodnie z wcześniejszym oświadczeniem rzecznika firmy, loty zostały zamknięte z powodów ekonomiczno-biznesowych. Ryanair latał do Lipska od 2011 roku, a w przeszłości Michael O'Leary, prezes Ryanaira, przekonywał, że w tym mieście istnieć może nawet baza przewoźnika.

- Lipsk i Drezno są najbardziej niedocenianymi lotniskami w Niemczech. Oba porty nadal mają duże szanse na bezpośrednie połączenia z Londynem, Paryżem, Brukselą, Mediolanem czy Rzymem. Jeśli chcemy więcej bezpośrednich kierunków do europejskich metropolii - musimy rozmawiać z tanimi przewoźnikami, co stale robimy - powiedział w wywiadzie dla saksońskiej gazety Götz Ahmelmann, prezes spółki Mitteldeutsche Airport Holding AG zarządzającej m. in. lotniskami w Dreźnie i Lipsku.


Ryanair wymienił więc Lipsk na Drezno w swojej ofercie z Londynu-Stansted. Ocenia się, że saksońska metropolia ma znacznie większy potencjał turystyczny w porównaniu z Lipskiem. Obecnie Drezno nie ma bezpośrednich lotów na żadne londyńskie lotnisko. W latach 2013-2015 irlandzka linia regionalna CityJet latała z drezdeńskiego portu lotniczego do Londynu City.

Na początku kwietnia br. Lauda, ​​zależna spółka Ryanair, ogłosiła, że od połowy czerwca do końca października będzie raz dziennie latać ze stolicy Saksonii na Majorkę. Przewoźnik będzie bezpośrednio konkurować na tej trasie z liniami Eurowings. Ponadto, kilka dni temu Lauda ogłosiła, że trasa do Palma de Mallorca obsługiwana będzie także zimą.

Ryanair ogłosił także, że od 2 lipca do 26 października 2019 r. nie będą odbywać się zaplanowane loty z Londynu-Stansted do Pardubic. Irlandzki przewoźnik obsługuje obecnie tę trasę trzy razy w tygodniu. Według oficjalnego oświadczenia Ryanaira, odwołania są spowodowane problemami z boeingami 737 MAX - przewoźnik miał przejąć pierwszych pięć takich maszyn w kwietniu i maju br. Według obietnic, miałyby one latać także na trasach z Polski.

fot.: materiały prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie