Ryanair poleci z Drezna

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
16 kwietnia 2019 08:58
7 komentarzy
Największy w Europie tani przewoźnik uruchomi połączenie do Londynu-Stansted z lotniska znajdującego się ok. 90 km od polsko-niemieckiej granicy.
Reklama

Od 29 października 2019 r. realizowane będą bezpośrednie połączenia z lotniska w Dreźnie w Saksonii do największej bazy przewoźnika - londyńskiego lotniska w Stansted. Początkowo wykonywane będą trzy rotacje tygodniowo - we wtorki, czwartki i soboty. Loty zostały zaplanowane, jak na razie, do końca zimowego rozkładu lotów, a więc do marca 2020 r. Obsługiwać będą je boeingi 737-800.

Wraz z rozpoczęciem letniego rozkładu lotów, a więc końcem marca, Ryanair zakończył loty z położonego 110 km od Drezna Lipska, skąd także można było polecieć na Stansted. Zgodnie z wcześniejszym oświadczeniem rzecznika firmy, loty zostały zamknięte z powodów ekonomiczno-biznesowych. Ryanair latał do Lipska od 2011 roku, a w przeszłości Michael O'Leary, prezes Ryanaira, przekonywał, że w tym mieście istnieć może nawet baza przewoźnika.

- Lipsk i Drezno są najbardziej niedocenianymi lotniskami w Niemczech. Oba porty nadal mają duże szanse na bezpośrednie połączenia z Londynem, Paryżem, Brukselą, Mediolanem czy Rzymem. Jeśli chcemy więcej bezpośrednich kierunków do europejskich metropolii - musimy rozmawiać z tanimi przewoźnikami, co stale robimy - powiedział w wywiadzie dla saksońskiej gazety Götz Ahmelmann, prezes spółki Mitteldeutsche Airport Holding AG zarządzającej m. in. lotniskami w Dreźnie i Lipsku.


Ryanair wymienił więc Lipsk na Drezno w swojej ofercie z Londynu-Stansted. Ocenia się, że saksońska metropolia ma znacznie większy potencjał turystyczny w porównaniu z Lipskiem. Obecnie Drezno nie ma bezpośrednich lotów na żadne londyńskie lotnisko. W latach 2013-2015 irlandzka linia regionalna CityJet latała z drezdeńskiego portu lotniczego do Londynu City.

Na początku kwietnia br. Lauda, ​​zależna spółka Ryanair, ogłosiła, że od połowy czerwca do końca października będzie raz dziennie latać ze stolicy Saksonii na Majorkę. Przewoźnik będzie bezpośrednio konkurować na tej trasie z liniami Eurowings. Ponadto, kilka dni temu Lauda ogłosiła, że trasa do Palma de Mallorca obsługiwana będzie także zimą.

Ryanair ogłosił także, że od 2 lipca do 26 października 2019 r. nie będą odbywać się zaplanowane loty z Londynu-Stansted do Pardubic. Irlandzki przewoźnik obsługuje obecnie tę trasę trzy razy w tygodniu. Według oficjalnego oświadczenia Ryanaira, odwołania są spowodowane problemami z boeingami 737 MAX - przewoźnik miał przejąć pierwszych pięć takich maszyn w kwietniu i maju br. Według obietnic, miałyby one latać także na trasach z Polski.

fot.: materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1800b 2019-04-17 19:44   
gość_1800b - Profil gość_1800b
gość_999be: Mówię bardziej o sytuacjach, gdy w tym czasie z WRO loty będą drogie, natomiast z DRS akurat będzie fajna promocja. Takie sytuacje się przecież zdarzają, nawet nierzadko. Co do cen pociągów: kiedyś taką cenę oficjalnie podawał KD, teraz na ich stronie widzę ceny w złotówkach zobacz link - oczywiście to tylko do samego miasta.
gość_999be 2019-04-17 13:51   
gość_999be - Profil gość_999be
gość_1800b: może źle patrzę ( jeśli tak, to poprosiłbym o jakiś link ) ale wyszukałem na stronie naszych kolei przypadkowy dzień w maju ( dokładnie na 22.05 ) połaczenia z Wrocławia na lotnisko w Dreźnie i wyszło mi jako najkrótsze połączenie trwające 3:42h z dwoma przesiadkami. Na ten dzień lot Ryanair do Stansted mogę mieć za 219 zł ( z bagażem ) lub za 89zł tylko z kabinowym. Podajesz cene pociągu jako 19 euro ( podasz linka do takiego cennika? ), czyli zaokraglajac 80 zł.
Biorąc powyższe pod uwagę Ryan musiałby oferować bilety z Drezna odpowiednio za 139zł z bagażem i 9zł tylko z podręcznym, abym tylko wyszedł na przysłowiowe zero patrząc na koszt. A jeszcze prawie 4 godziny pociągiem, przesiadki, zapewne niedopasowanie rozkładów.... sorrki, ale bilet musiałby być z Drezna za 1 ( jedno ) euro, bym w ogóle brał pod uwagę taką wyprawę dla zaoszczędzenia stówki ( choć długo bym raczej nie myślał i dla własnego komfortu leciałbym z Wrocławia ), hehe
gość_1800b 2019-04-17 10:13   
gość_1800b - Profil gość_1800b
WROMK: Ale jeśli akurat z Drezna będą niższe ceny, to i mieszkańcy Wrocławia się zdecydują. Pociąg za 19 Euro to żaden wydatek.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama