Restrukturyzacja Asiana Airlines, możliwe zmiany w siatce

3 kwietnia 2019 08:30
Południowokoreańskie linie lotnicze Asiana Airlines rozważają uszczuplenie oferty w związku z działaniami podjętymi w celu poprawy kondycji finansowej i odbudowania pozycji na rynku.
Reklama
Jak donoszą źródła związane z Asianą, na początku tego tygodnia do pracowników linii dotarła notatka, z której wynika, że powstanie specjalna grupa robocza mająca za zadanie przygotowanie planów restrukturyzacji. Może to wiązać się ze sprzedażą części aktywów aby przywrócić płynność finansową, a także z rewizją siatki połączeń, dzięki czemu będzie możliwe zrezygnowanie z niedochodowych tras. Obniżeniu może ulec również liczba wykorzystywanych przez Asianę samolotów. Zgodnie z uzasadnieniem, zmiany te mają sprawić, że linie staną się bardziej wydajne i produktywne, dzięki czemu będą mogły sprawniej odpowiadać na zmiany następujące na rynku. Kierownictwo chce też stworzyć plan zrównoważonego rozwoju i dającą pewność strukturę zysków.


W ostatnim czasie Asiana musi stawiać czoła niepewność wśród inwestorów, ponieważ audytorzy nie byli pochlebni w opiniowaniu rocznego raportu finansowego i zaczęli zgłaszać wątpliwości co do jego treści. W odpowiedzi na te działania przewoźnik skorygował zyski i ogłosił większą stratę netto. W konsekwencji ze swojego stanowiska zrezygnował jeden z dyrektorów zarządzających, Park Sam-koo, a na rynku pojawiły się niepewności związane z Asianą. Same linie twierdzą, że ich rating nie został obniżony, a tylko uwzględniony na na liście obserwacyjnej. Poza zapowiadanymi w notatce do pracowników zmianami, Asiana próbuje też uzyskać wsparcie swojego największego wierzyciela, Korea Development Bank. Chce dzięki temu poprawić stabilność finansów i uspokoić nastroje na rynku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy