×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aegean Airlines zarobiły 13 procent więcej


Aegean Airlines, największy przewoźnik w Grecji, ogłosił w czwartek (28.03), że jego zysk netto za ubiegły rok wyniósł 67,9 mln euro.


Wynik stanowi wzrost o 13 proc. względem 2017 roku. Jako powody polepszających się wyników finansowych, przewoźnik wskazuje nieco wyższy współczynnik wypełnienia samolotów (do 83,9 proc.) oraz wyższą sprzedaż, która wzrosła o 5 proc. do 1,187 mld euro.

W lutym br. informowaliśmy, że grecki przewoźnik ​​uruchomi siedem nowych międzynarodowych połączeń z Aten w sezonie letnim 2019, a także zwiększy oferowanie pomiędzy grecką stolicą a miastami Europy Zachodniej. Dzięki temu oferowanie przewoźnika ma być o niemal 7 proc. większe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.


Ponadto przewoźnik w dniach od 5 do 7 marca br. przeprowadził sprzedaż obligacji, aby zebrać ok. 200 mln euro na pokrycie zaliczek na nowe samoloty zamówione u Airbusa oraz budowę nowego centrum szkoleniowego dla pilotów.Przypomnijmy, że Aegean oczekuje na dostawę dwudziestu sztuk airbusa A320neo oraz trzydziestu egzemplarzy większego modelu A321neo. Przewiduje się, że dostawy nowych samolotów rozpoczną się w pierwszej połowie 2020 r. i zakończą do końca 2024 roku. Władze linii nie wykluczają jednocześnie dalszych zamówień u europejskiego producenta.

Przewoźnik planuje wykorzystać 14 procent wpływów lub do 27,5 miliona euro na budowę nowego centrum szkoleniowego o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych z symulatorami lotu dla swoich załóg lotniczych na lotnisku w Atenach (AIA). Linia planuje wykorzystać także 14 proc. wpływów z emisji akcji (ok. 27,5 mln euro) na budowę nowego centrum szkoleniowego z symulatorami lotu o powierzchni 12 tys. metrów kwadratowych na lotnisku w Atenach.

Fot.: materiały prasowegość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie