×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa Kaledonia: Aircalin planuje rozpocząć operacje na A330neo


Linie lotnicze Aircalin z Nowej Kaledonii mają w planach rozpoczęcie w lipcu operacji z wykorzystaniem airbusów A330neo. Właśnie w tym roku do floty przewoźnika trafią dwie maszyny tego typu.


Francuski przewoźnik z Nowej Kaledonii zamówił maszyny w 2017 roku. Nowe A330neo dysponujące większym zasięgiem w porównaniu do dwóch posiadanych już przez Aircalin A330-200 pozwolą liniom na rozważenie możliwości uruchomienia nowych połączeń. Nowe airbusy A330neo zaoferują pasażerom 26 miejsc w klasie biznes, 21 w ekonomicznej premium oraz 244 w ekonomicznej. Każde miejsce w samolocie wyposażone będzie w dotykowy ekran o wysokiej rozdzielczości, a przewoźnik udostępni podróżnym pokładowe Wi-Fi.


W tej chwili przewoźnik oferuje w swojej siatce trasy do Sydney, Brisbane, Melbourne, Auckland, Osaki i Tokio, Nadi na Fidżi, Port Vila w archipelagu Vanuatu oraz do wyspiarskiego terytorium francuskiego Wallis i Futuna w Polinezji. Aircalin mają swoją bazę zlokalizowaną na lotnisku La Tontouta International w Numei, stolicy Nowej Kaledonii. Flota linii składa się z dwóch airbusów A330-200, dwóch A320-200 i dwóch de havillandów DHC-6 Twin Otter. Po dołączeniu do niej w tym roku airbusów A330neo przyjdzie czas na zamówione wraz z nimi A320neo, które trafią do przewoźnika w 2020 i 2021 roku.

fot. mat. prasowegość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie