×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin obsłużył 15-milionowego pasażera


Port Lotniczy w Modlinie obsłużył w czwartek (21.03) 15-milionowego pasażera.


Obecnie każdego miesiąca z usług portu korzysta średnio ponad 250 tys. pasażerów. Ubiegły rok Modlin zamknął rekordową liczbą 3,1 mln obsłużonych podróżnych. 

- Warszawa-Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. W trosce o ich komfort wprowadzamy nowe udogodnienia i udoskonalamy infrastrukturę – mówi Leszek Chorzewski p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko niedługo wzbogaci się m.in. o nową, tymczasową, halę obsługi pasażerów, a także nowe miejsca postojowe dla samolotów. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu portu kwotą 50 mln złotych pochodzącą ze środków województwa mazowieckiego – jednego z udziałowców spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie. Zgody na dokapitalizowanie udzielili wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników 12 marca br. Radni Sejmiku Mazowsza poparli tę decyzję tydzień później.

W terminalu pasażerowie będą korzystać ze specjalnych bramek biometrycznych, które usprawnią cały proces odprawy. Montaż tych urządzeń powinien rozpocząć się w kwietniu. Z kolei za dwa lata ma zostać oddana do użytku długo wyczekiwana inwestycja - linia kolejowa z przystankiem kolejowym pod terminalem. Do Modlina pasażerowie będą mogli dojechać pociągiem z Warszawy, Legionowa, Chotomowa czy Nowego Dworu Mazowieckiego.

 - Chcemy, aby pasażerowie, których będzie coraz więcej, mieli możliwość najwygodniejszego dojazdu i odjazdu z portu. Już dziś mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych kierunków, które wybierają, jadąc do pracy lub na wakacje – dodaje Chorzewski.

Wśród propozycji na tegoroczne lato można znaleźć m.in. Lwów, Kijów i Amman, które pojawiły się w sezonie zimowym, oraz powracające kierunki: Glasgow, Faro, Pizę, Korfu, Chanię, Pescarę, Burgas i Rimini. Dodatkowo 3 kwietnia zainaugurowane zostanie połączenie do Marsylii. Ryanair poleci tam 2 razy w tygodniu: w środy i niedziele. 
gość_f3472 - Profil
gość_f3472
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie