Modlin obsłużył 15-milionowego pasażera

22 marca 2019 13:40
5 komentarzy
Port Lotniczy w Modlinie obsłużył w czwartek (21.03) 15-milionowego pasażera.
Reklama

Obecnie każdego miesiąca z usług portu korzysta średnio ponad 250 tys. pasażerów. Ubiegły rok Modlin zamknął rekordową liczbą 3,1 mln obsłużonych podróżnych.

- Warszawa-Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. W trosce o ich komfort wprowadzamy nowe udogodnienia i udoskonalamy infrastrukturę – mówi Leszek Chorzewski p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotnisko niedługo wzbogaci się m.in. o nową, tymczasową, halę obsługi pasażerów, a także nowe miejsca postojowe dla samolotów. Będzie to możliwe dzięki dokapitalizowaniu portu kwotą 50 mln złotych pochodzącą ze środków województwa mazowieckiego – jednego z udziałowców spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie. Zgody na dokapitalizowanie udzielili wszyscy udziałowcy spółki na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników 12 marca br. Radni Sejmiku Mazowsza poparli tę decyzję tydzień później.

W terminalu pasażerowie będą korzystać ze specjalnych bramek biometrycznych, które usprawnią cały proces odprawy. Montaż tych urządzeń powinien rozpocząć się w kwietniu. Z kolei za dwa lata ma zostać oddana do użytku długo wyczekiwana inwestycja - linia kolejowa z przystankiem kolejowym pod terminalem. Do Modlina pasażerowie będą mogli dojechać pociągiem z Warszawy, Legionowa, Chotomowa czy Nowego Dworu Mazowieckiego.

- Chcemy, aby pasażerowie, których będzie coraz więcej, mieli możliwość najwygodniejszego dojazdu i odjazdu z portu. Już dziś mają do dyspozycji wiele atrakcyjnych kierunków, które wybierają, jadąc do pracy lub na wakacje – dodaje Chorzewski.

Wśród propozycji na tegoroczne lato można znaleźć m.in. Lwów, Kijów i Amman, które pojawiły się w sezonie zimowym, oraz powracające kierunki: Glasgow, Faro, Pizę, Korfu, Chanię, Pescarę, Burgas i Rimini. Dodatkowo 3 kwietnia zainaugurowane zostanie połączenie do Marsylii. Ryanair poleci tam 2 razy w tygodniu: w środy i niedziele.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ec799 2019-03-24 21:36   
gość_ec799 - Profil gość_ec799
gość_a430a - jasne, tylko po co było się tak napinać? Mazowsze zawsze było biedne i dotąd nie nadgoniło, trochę realizmu.
gość_a430a 2019-03-24 13:35   
gość_a430a - Profil gość_a430a
Koszty stałe i tak są niezależnie od ilości odprawionych osób. Port czerpie zyski bardziej z ilości pasażerów (za parkingi, czynsze, zakupy, itp.) niż od Ryanaira, więc wydaje się, że większa ilość pasażerów jest pożądana.
gość_cd4bb 2019-03-24 11:34   
gość_cd4bb - Profil gość_cd4bb
w tym przypadku nie bardzo jest się z czego cieszyć, dużo pasażerów to dużo straty
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy