×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Saudia: Retrofitting A320 na europejskie trasy


Linie lotnicze Saudi Arabian Airlines rozpoczęły retrofitting kabin siedmiu airbusów A320, które wykorzystywane są na średniodystansowych połączeniach europejskich. Nowe wnętrza zaoferują nowoczesny system rozrywki pokładowej i klasę biznes z fotelami rozkładanymi do pozycji leżącej.


Siedem maszyn, które Saudia poddaje retrofittingowi wnętrz, czyli kompleksowemu odświeżeniu kabin poprzez montaż nowego wykończenia, obić ścian, wykładzin, foteli, schowków bagażowych czy systemu rozrywki pokładowej to samoloty, które obsługują w siatce przewoźnika połączenia do Europy. Airbusy A320, o których mowa posiadają do tego celu dodatkowe zbiorniki paliwa, co pozwala im operować do Rzymu, Mediolanu, Genewy i Frankfurtu.


Po zakończeniu retrofittingu wąskokadłubowe airbusy we flocie Saudii będą oferowały pasażerom między innymi 20 miejsc w klasie biznes z rozkładanymi w pełni do pozycji leżącej fotelami z serii Diamond marki Collins Aerospace, jednego z wiodących producentów wyposażenia kabinowego. Ponadto w klasie ekonomicznej znajdzie się 90 foteli Collins Pinnacle A w odświeżonej wersji. Fotele w pełni rozkładane to na rynku przewozów maszynami wąskokadłubowymi wciąż nowość, choć np. linie lotnicze Gulf Air z Bahrajnu od pewnego czasu oferują je właśnie w A320 operujących z tego kraju do paryskiego lotniska Charlesa de Gaulle'a.


Saudia chce też swoim pasażerom zaoferować nowoczesny system rozrywki pokładowej Panasonic EX-1, który dysponować będzie pojemnością sześciu terabajtów, co przełoży się początkowo na około 4 tys. godzin filmów i programów telewizyjnych dostępnych dla podróżnych. Do sierpnia linia obiecuje zwielokrotnienie tej liczby do 11 tys godzin multimedialnych materiałów zapewniających rozrywkę podczas lotu. W ramach klasy biznes będzie też dostępne w każdym momencie lotu specjalnie przygotowane menu posiłków i napojów.

- Planujemy stać się jednym z liderów w kategorii pokładowych systemów rozrywkowych i konkurować na tym polu z największymi liniami lotniczymi w regionie, a także na całym świecie - powiedział Ayman Abuljadayl, menadżer ds. oferty pokładowej w Saudi Arabian Airlines.

Linia bez wątpienia nie będzie miała łatwej drogi na szczyt w kategorii najlepszego systemu rozrywki pokładowej, ponieważ już w najbliższym sąsiedztwie geograficznym prym w tym zakresie wiodą Emirates Airline, Etihad Airways i Qatar Airways. Saudia szczyci się za to tym, że już od jakiegoś czasu oferuje pasażerom w trakcie lotu darmowy dostęp do usług komunikacyjnych przez Internet takich jak Facebook Messenger, WhatsApp czy iMessage.


Nowa konfiguracja kabin została pokazana na saudyjskim Air Show na lotnisku Thumamah nieopodal Rijadu w dniach 12-14 marca. Zakończenie retrofittingu we wszystkich siedmiu egzemplarzach A320 zaplanowane jest do maja tego roku. Saudia już planuje odświeżenie kolejnych maszyn w swojej flocie - będzie to 12 sztuk starszych airbusów A330-200 wykorzystywanych do lotów do Indii. Jak mówi linia, one również najprawdopodobniej będą dysponowały nową klasą biznes, a także premium economy.

fot. mat. prasowe Saudia
gość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie