Saudia: Retrofitting A320 na europejskie trasy

Saudia: Retrofitting A320 na europejskie trasy Siedem maszyn, które Saudia poddaje retrofittingowi wnętrz, czyli kompleksowemu odświeżeniu kabin poprzez montaż nowego wykończenia, obić ścian, wykładzin, foteli, schowków bagażowych czy systemu rozrywki pokładowej to samoloty, które obsługują w siatce przewoźnika połączenia do Europy. Airbusy A320, o których mowa posiadają do tego celu dodatkowe zbiorniki paliwa, co...
20/03/2019 09:00   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_78651 2019-03-21 15:17   
gość_78651 - Profil gość_78651
No niestety retrofitting jest angielskim słowem, które jest stosowane przez fachowców, ale niestety nie pasuje do tekstów po polsku. To taki korpo język branży. Równie dobrze można pisać o retrofitting plejnów, które niedługo będą startoffować do Europy... Dzięki za wyrozumiałość:)
mgalabuda 2019-03-20 18:46   
mgalabuda - Profil mgalabuda
Dziękuję za komentarze i jeśli Czytelników tak bardzo razi określenie, którego używają również Polacy zajmujący się zawodowo "modernizacją" wnętrz samolotów to postaram się zmienić swój nawyk, aby czytało się jeszcze przyjemniej. Tylko krowa zdania nie zmienia, a ja jednak staram się właśnie dzielić informacjami z Państwem i Wam dawać przyjemność z lektury :)
gość_03df9 2019-03-20 16:14   
gość_03df9 - Profil gość_03df9
Czym innym jest nomenklatura branżowa (nota been wymyślana przez media, a nie fachowców), a czym innym językowy bełkot. Doceniam jednak samozachwyt z powielania złych nawyków językowych ze świadomością tego, ze robi się zle. Choć po kimś kto mianuje się redaktorem wypadałoby spodziewać się nieco lepszego poziomu.
usuniety 2019-03-20 16:03   
usuniety - Profil usuniety
Nomenklatura nomenklaturą, ale retrofitting to już jest wariacja na temat branżowej nomenklatury. W Polsce w jej ramach przyjęło się określenie retrofit do określenia modernizacji kabiny.
Mózging to taka odpowiedź na retrofitting. Oznacza tok myślenia i jego uzewnetrznienie dla szerszej publiczności... A co mi tam, ja też potrafię zmasakrowac język.
gość_f8630 2019-03-20 14:02   
gość_f8630 - Profil gość_f8630
Mnie też ten retrofitting zgrzyta. Proszę nie czuć się urażonym krytyka - przegladam stronę codziennie i uważam że wybiera pan ciekawe zagadnienia, które wiele wnosza do mojej wiedzy ogólnej na temat lotnictwa. Starannie opisuje pan temat czy tlumaczy z materiałów obcojęzycznych, ale warto byłoby poddawać teksty korekcie przed publikacja oraz podawać w tekście źródło. Widać, że portal rozrósł się, stał się bardziej profesjonalny w porównianiu z tym sprzed 12 lat, a co za tym idzie - im więcej się publikuje, tym bardziej jest się krytykowanym. Lepiej, żeby spory pod artykułami toczyły się na temat spraw w nich poruszanych a nie jakości tekstu, prawda? Życzę panu powodzenia!
mgalabuda 2019-03-20 11:22   
mgalabuda - Profil mgalabuda
Tu również dziękuję za komentarz :)
Musimy być otwarci na nomenklaturę branżową, tym bardziej w lotnictwie, które jest z założenia przemysłem międzynarodowym.
Doceniam jednak próbę ironicznego wskazania na język polski w niepoprawnej formie :)
usuniety 2019-03-20 10:45   
usuniety - Profil usuniety
Nowa słowa w polska języka - retrofitting - owszem retrofit się przyjął, ale widać był się już znudził. Mózging autora jest imponujący.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy