Norwegian: MAX-y zastąpiono Dreamlinerami

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
14 marca 2019 09:05
W odpowiedzi na polecenie europejskich organów regulacyjnych w sprawach lotnictwa cywilnego, aby zawiesić eksploatację boeingów 737 MAX, Norwegian tymczasowo umieścił w Dublinie boeinga 787-9 w celu obsługi rejsów do USA.
Reklama

Dla Norwegiana, we flocie którego znajduje się łącznie 18 boeingów 737 MAX 8, uziemienie maszyn przyniosło sporo problemów operacyjnych. Przewoźnik zapewnia jednak, że dokłada wszelkich starań aby zminimalizować pasażerom niedogodności wynikające z kłopotów wąskokadłubowych samolotów.


Klienci, którzy mają zarezerwowane bilety na loty z Dublina do Stewart, obsługiwane rozkładowo przez 737 MAX 8, polecą na pokładzie boeinga 787-9. Maszyna ta będzie się na wspomnianej trasie pojawiać codziennie, a polecą nią także pasażerowie posiadający bilety do Providence - do największego miasta stanu Rhode Island zostaną oni dowiezieni z lotniska Stewart.

Boeing 787-9 Dreamliner ma 338 miejsc w dwóch klasach podróży. Maszyna, która obsługiwać będzie tymczasowo loty z Dublina, na stałe umieszczona jest na lotnisku Gatwick.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama