Norwegian uruchamia lokalne połączenia w Argentynie

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
02 października 2018 10:25
Niskokosztowy Norwegian ogłosił wczoraj (1.10), że w ciągu kolejnych trzech miesięcy rozpocznie operowanie na sześciu lokalnych trasach w Argentynie.
Reklama

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika pierwszymi uruchomionymi połączeniami będą Buenos Aires (lotnisko Jorge Newbery) - Cordoba oraz Buenos Aires - Mendoza, które wystartują 16 października. Kolejno ze stolicy Argentyny będzie można polecieć do Iguazu i Neuguen (od 19 listopada) i do Bariloche i Salty (od 3 grudnia). Na wszystkich tych trasach operować będą boeingi 737-800.

- Nadchodzące uruchomienie naszych połączeń w Argentynie potwierdza nasze długofalowe zaangażowanie w regionie i jest kolejnym kamieniem milowym w naszej historii - powiedział Bjørn Kjos, dyrektor generalny Norwegiana. - Nasze nowe trasy poprawią dostępność komunikacyjną, wspomogą rozwój lokalnej turystki i pobudzą inwestycje w kraju, generując pozytywny wpływ na lokalne społeczności.


Pasażerowie podróżujący na trasie długodystansowej Norwegiana z Londynu (Gatwick) do Buenos Aires Ezeiza International będą zmuszeni do skorzystania z komunikacji zbiorowej lub taksówek w celu dotarcia na lotnisko krajowe Jorge Newbery. Ponadto z powodu zmiany lotniska nie będzie możliwe wykupienie łączonego biletu na trasę z Anglii do którejkolwiek nowej destynacji w Argentynie.

Otwarcie nowych połączeń w Argentynie jest krokiem Norwegiana w kierunku ponownego podniesienia liczby tras w siatce połączeń po tym jak linia zrezygnowała z lotów do USA z Edynburga oraz Belfastu, które obsługiwały właśnie maszyny 737-800.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama