Norwegian Air Argentina wprowadza darmowe Wi-Fi

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
21 listopada 2018 08:18
Argentyński oddział Norwegiana uruchomił w piątek (16.11) usługę, która zapewnia pasażerom lotów krajowych bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Operacje w Argentynie tego niskokosztowego przewoźnika rozpoczęły się miesiąc wcześniej.
Reklama

Stworzona przez Norwegiana w Argentynie spółka uzyskała certyfikat operatora lotniczego w styczniu tego roku, a loty rozpoczęła 16 października. Do tej pory loty, które linia oferowała w tym południowoamerykańskim państwie na codziennych trasach to Buenos Aires - Cordoba i Buenos Aires - Mendoza. Kolejne dwa kierunki, czyli Neuguen i Iguazu zostały uruchomione wczoraj. Jednocześnie z uwagi na letni szczyt zwiększono częstotliwość operacji do Mendozy, z jednej do trzech dziennie. Od 3 grudnia br. do siatki połączeń wejdą też Bariloche i Salta.


Usługa darmowego dostępu do Wi-Fi będzie stopniowo wdrażana we wszystkich samolotach floty latających na krajowych trasach w Argentynie.

- Ta usługa to nowość w tym kraju, coś czego nikt wcześniej nie oferował. Daje nam to dużą przewagę konkurencyjności - powiedział Ole Christian Melhus, dyrektor zarządzający linii.

Do końca roku Norwegian planuje zlokalizować w miejscowej bazie 4 egzemplarze boeinga 737-800, a do końca 2019 pomiędzy 10 a 15 sztuk tego typu samolotu. Wszystkie maszyny przewoźnika są młodsze niż 18 miesięcy. W pierwszej fazie rozwoju na argentyńskim rynku linia operować będzie z lotniska Jorge Newbury w Buenos Aires. Wraz z postępem czasu i dodawaniem do siatki kolejnych kierunków może to ulec zmianie. Zgodnie z zezwoleniem argentyńskiej cywilnej władzy lotniczej, które Norwegian Air Argentina otrzymał w październiku zeszłego roku, linia może obsługiwać 72 trasy krajowe i 80 zagranicznych.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama