Wystartował pierwszy lot Norwegian Air Argentina

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
17 października 2018 09:00
We wtorek (16.10) wystartował pierwszy lot spółki zależnej Norwegiana - Norwegian Air Argentina.
Reklama
Norwegian Air Argentina został oficjalnie założony 25 stycznia 2017 roku. Długi okres, który upłynął między zarejestrowaniem spółki a inauguracyjnym rejsem Bjorn Kjos, dyrektor generalny Norwegian Air, tłumaczy opóźnieniami dostaw zamówionych boeingów 737 MAX.


Pierwsze z zapowiedzianych połączeń - z Buenos Aires do Kordoby oraz Mendozy - wystartowały we wtorek. Do końca bieżącego roku Norwegian Air Argentina chce operować na pięciu trasach że stolicy kraju, w tym do zlokalizowanego w pobliżu słynnych wodospadów, Puerto Iguazu.

- To prawdziwy zaszczyt być częścią tego wspaniałego wydarzenia, które przyczyni się do poprawy komunikacji, pobudzenia turystyki i stworzenia tysięcy nowych miejsc pracy w Argentynie. Od dziś przez wiele lat będziemy oglądać charakterystyczne samoloty Norwegiana na pięknym, błękitnym argentyńskim niebie - powiedział Ole Christian Melhus, dyrektor generalny Norwegian Air Argentina.

Obecnie w spółce znalazło zatrudnienie 120 osób. Jak deklaruje jednak Melhus, w najbliższych miesiącach liczba pracowników wzrośnie do ok. 350.

Fot. Norwegian Air

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy