×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: W styczniu i w lutym blisko 2,4 mln pasażerów


Lotnisko Chopina podało statystyki ruchu za dwa pierwsze miesiące br. Przez port przewinęło się w tym czasie prawie 2,4 mln pasażerów, tj. 8,3 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
W styczniu bieżącego roku z usług warszawskiego lotniska skorzystało 1,19 mln podróżnych, czyli o 6,4 proc. więcej niż w pierwszym miesiącu 2018.

W lutym odprawiono z kolei 1,17 mln pasażerów, tj. o 10,2 proc. więcej niż w drugim miesiącu 2017 roku. Jak podkreślają przedstawiciele lotniska, to drugi w historii luty, w którym przez lotnisko przewinęło się pow. 1 mln pasażerów.

W obu miesiącach na trasach międzynarodowych podróżowało 2,1 mln pasażerów (wzrost rok do roku o 8,7 proc.), a na trasach krajowych - 248 tys. pasażerów (więcej o 4,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego).

Pierwsze dwa miesiące 2019 przyniosły także kolejny wzrost udziału pasażerów tranzytowych w stosunku do ogólnej liczby obsłużonych pasażerów o 2 pkt. proc. (rok do roku). Udział ten wynosi teraz 31 proc.

- Biorąc pod uwagę szybko rosnący ruch rozpoczynająca się właśnie rozbudowa lotniska jest niezbędna, aby móc w dalszym ciągu rozwijać połączenia tranzytowe przez Warszawę – mówi Piotr Rudzki z Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina. – Przy okazji jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia i niedogodności związane z pracami remontowymi. Są one jednak niezbędne, aby warszawski port wciąż liczył się w Europie i odgrywał w niej coraz ważniejszą rolę – dodaje Rudzki.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie