×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brno poszuka zastępstwa po bmi


Władze kraju południowomorawskiego po bankructwie linii bmi Regional chcą ogłosić ponowny przetarg na obsługę trasy Brno-Monachium. Nowy przewoźnik zainkasuje w tym roku 22 mln czeskich koron (3,72 mln zł).


W tegorocznym budżecie przewidziano 22 mln koron czeskich (3,72 mln zł), z czego 2 mln koron (338 tys. zł) zostało przekazane linii bmi jeszcze przed jej bankructwem. Gubernator kraju południowomorawskiego, Bohumil Šimek, liczy że tę kwotę uda się uzyskać w trakcie postępowania upadłościowego przewoźnika, gdyż płatność została dokonana za loty, które się nie odbyły. bmi Regional latało z Brna do Monachium 11 razy w tygodniu.


Obecnie jedynym regularnym przewoźnikiem na lotnisku w Brnie jest Ryanair, który oferuje loty do Bergamo, Londynu-Stansted i Berlina. Nieco ponad rok temu ostatni lot z portu lotniczego w Brnie wykonał Wizz Air. Węgierski przewoźnik latał do Londynu-Luton. 

fot. Piotr Bożykgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie