×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


4K Invest nie zainwestuje w Montenegro Airlines


Fundusz 4K Invest zrezygnował z planów przejęcia Montenegro Airlines - podaje portal "Investitor". Rozmowy zakończono po tym, jak niemożliwe stało się rozszerzenie działalności funduszu w Czarnogórze z powodu wewnętrznych i zewnętrznych czynników ograniczających.


Mieliśmy kontakt z przedstawicielami rządu, ale nie widzimy zrównoważonego sposobu na to, aby firma była rentowna, a głównym problemem jest zadłużenie, jak również obecny stan przemysłu lotniczego, zarówno w Czarnogórze, jak i poza krajem - poinformował fundusz. 


Duško Marković, premier Czarnogóry, powiedział w październiku zeszłego roku, że niemiecki fundusz był bliski przejęcia krajowego przewoźnika. Minister transportu i gospodarki morskiej w Czarnogórze, Osman Nurković, określił niemiecki fundusz mianem dużej firmy, która również jest właścicielem przewoźnika na pokrewnym rynku. 

- Jesteśmy głęboko przekonani o synergii między partnerami i dlatego nieustannie poszukujemy możliwości. Bliższa współpraca, nowe rynki, większa efektywność i szybszy wzrost bez narażania zrównoważonego rozwoju. Sukces takiej współpracy zależy od bardziej złożonych czynników, dlatego nasze decyzje i przyszłe kierunki są i będą ostrożne - powiedział Nurković w rozmowie z "EX-YU Aviation".

fot. mat. prasowe
gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie