Pierwszy lot Air Montenegro

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
02 czerwca 2021 10:00
Wystartowała zapowiadana od kilku miesięcy nowa narodowa linia lotnicza Czarnogóry. Na regularne loty pasażerskie trzeba poczekać jednak jeszcze kilkanaście dni.
Reklama

We wtorek (1.06) samolot nowej czarnogórskiej linii lotniczej Air Montenegro wystartował po raz pierwszy z pasażerami na pokładzie. Nie był to jednak standardowy lot rozkładowy – przewoźnik przewiózł narodową reprezentację piłki nożnej Czarnogóry z Podgoricy do Sarajewa. Drużyna podróżowała na mecz towarzyski z drużyną Bośni i Hercegowiny.

Start regularnych lotów zaplanowano na 10 czerwca 2021 r. Air Montenegro połączy wówczas Belgrad z dwoma czarnogórskimi miastami: Podgoricą (sześć razy w tygodniu) oraz z nadmorskim Tivatem (do 12 razy w tygodniu). Od 27 czerwca samoloty przewoźnika będą latać także z Tivatu do Lublany oraz Banja Luki w Bośni i Hercegowinie.

Wszystkie trasy linii będą obsługiwane maszyną Embraer E-195 przeznaczoną dla 116 pasażerów. Kilka dni temu Air Montenegro uruchomiła swoją stronę internetową i uruchomiła sprzedaż biletów.


Ceny biletów powrotnych z Podgoricy i Tivatu do Belgradu rozpoczynają się od 109 euro za lot w klasie ekonomicznej. Pasażerowie w tej klasie mogą wziąć na pokład do 23 kilogramów bagażu rejestrowanego, a także bezpłatnie zmienić bilet do jednego dnia przed odlotem. Bilety w klasie biznes kosztują od 250 euro, a pasażer zabiera na pokład dwa bagaże rejestrowane do 23 kilogramów.


Fot.: Air Montenegro
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama