Ryanair planuje gwałtowną ekspansję na niemieckim rynku

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
13 lutego 2019 09:20
2 komentarze
Ryanair planuje radykalnie zwiększyć swoją obecność w Niemczech. Przewoźnik pojawi się w Monachium i podwoi liczbę baz w całym kraju.
Reklama

O planach związanych z niemieckim rynkiem informował Kenny Jacobs, dyrektor ds. marketingu w Ryanair w rozmowie z dziennikiem Wirtschaftswoche.

- Pojawimy się na wszystkich dużych lotniskach - deklarował Jacobs.

Wśród planów Ryanaira na najbliższe miesiące jest wejście do Monachium, w którym, jak powiedział Jacobs, odbyły się już wstępne rozmowy z zarządcą lotniska w sprawie ewentualnego utworzenia bazy. Nieoficjalnie mówi się, że na niektórych trasach loty mają być wykonywane kilkanaście razy w tygodniu.

- Niedawno odbyliśmy rozmowy w Monachium i jedyną rzeczą, której tak naprawdę brakuje, jest odpowiedni przydział slotów - stwierdził Jacobs.

Z kolei w Berlinie-Tegel przewoźnik zamierza wykorzystać sloty, które pozostały po Germanii. Przewoźnik zwrócił się już w tej sprawie do zarządcy największego lotniska w Berlinie. Jak wynika ze złożonych dokumentów, w przypadku uzyskania zgody, Ryanair zbazuje na Tegel co najmniej jeden dodatkowy samolot.


Wizje Ryanaira mogą niepokoić nie tylko popularnego na rynku niemieckim easyJeta, ale także Lufthansę. Niemiecki gigant w celu skutecznej walki z Irlandczykami przekształcił Eurowings w przewoźnika niskokosztowego, który ma obsługiwać ruch niskokosztowy w Austrii, Niemczech i Szwajcarii. W ostatnim roku Ryanair zdołał jednak odpowiedzieć na zachowanie konkurenta przejęciem Laudamotion.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_87d3a 2019-03-06 09:19   
gość_87d3a - Profil gość_87d3a
Laudamotion z Berlina Tegel kiedy bedzie podana siec połaczeń na okres wakacyjny? Czy ktos juz wie w tej sparwie co nie co?
gość_16653 2019-02-13 19:23   
gość_16653 - Profil gość_16653
"Tegel ... największego lotniska w Niemczech" ? Co na to Frankfurt?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama