×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Chorwacji powstaje lotniczy startup


Smile Air - tak nazywa się chorwacki startup, który planuje rozpocząć komercyjną działalność w przyszłym roku. W tym celu linia musi uzyskać certyfikat operatora lotniczego (AOC).Smile Air jest obecnie w trakcie pozyskiwania certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC), który jest wymagany do rozpoczęcia lotów komercyjnych. Startup chce rozpocząć działalność w przyszłym roku i planuje początkowo wynajmować dwa samoloty E190, a w sezonie letnim dodatkowo airbusa A321.  

- Linia lotnicza będzie początkowo działać w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie, podczas gdy operacje na całym świecie będą również planowane. Rodzina samolotów E-jet jest najpopularniejszą serią regionalnych odrzutowców. E190 jest szczególnie atrakcyjny ze względu na jego zasięg, pojemność, wydajność i CASM - informuje przewoźnik, cytowany przez "Ex-Yu Aviation". 


Za powstaniem Smile Air stoi Nino Borić, właściciel AvioNova, amerykańskiej firmy zajmującej się leasingiem samolotów oraz Bernard Lukač, były pilot Croatia Airlines, a także Krunoslav Djumlija, były inspektor lotów z chorwackiej agencji lotnictwa cywilnego. 

- Chcielibyśmy rozpocząć działalność pod koniec tego roku, ale będzie to trudne, ponieważ musimy pozyskać odpowiednie samoloty. Ceny są obecnie zbyt wysokie. Nie spieszymy się, ale chcemy, by był to długotrwały projekt pozbawiony jakichkolwiek błędów. Ponadto uzyskanie zezwoleń zajmuje również trochę czasu, dlatego mamy nadzieję na rozpoczęcie w 2020 r. - mówi Nino Borić, cytowany przez "Ex-Yu Aviation". 

Linia ma się specjalizować w lotach czarterowych oraz w formule ACMI czyli w wynajmie samolotu wraz z załogą i utrzymaniem. 

fot. mat. prasowe 
gość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie