×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przetarg na rozbudowę katowickiego lotniska w Pyrzowicach


We wtorek (05.02) Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze ogłosiło przetarg na przebudowę terminala B lotniska Pyrzowice, którym zarządza jako operator portu. Jest to bardzo długo wyczekiwana inwestycja, która poprawi bez wątpienia komfort pasażerów.


Spółka akcyjna Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, która zarządza katowickim lotniskiem w Pyrzowicach zamieściła w BIP ogłoszenie o przetargu pod nazwą Wybór wykonawcy przebudowy terminalu B w międzynarodowym porcie lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Terminal ten powstał w 2007 roku i jest wykorzystywany do obsługi odlotów do krajów Schengen. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na wrzesień tego roku, zaś jej ukończenie ma mieć miejsce w kwietniu 2021. Jedynym kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty będzie cena. Wartość prac jest szacowana na 70 mln zł.


W ramach zadania, które jest przedmiotem postępowania przetargowego zostaną wykonane prace zwiększające powierzchnię terminala o 40 proc., zaś kubaturę o 35 proc. Przybędzie też stanowisk odprawy bagażowej i punktów kontroli bezpieczeństwa. Będzie ich odpowiednio 27 i 8, podczas gdy obecnie liczby te wynoszą 18 i 6. Całość kontroli bezpieczeństwa znajdzie się teraz na pierwszym piętrze budynku. W ramach przebudowy powstaną też trzy nowe wieże służące do boardingu, które z terminalem połączone zostaną kładkami. Tym samym liczba gate'ów podniesie się z 10 do 16. Ostatnim elementem renowacji będzie zmiana elewacji budynku, tak aby lepiej komponował się z terminalami A i C.


Aktualnie na katowickim lotnisku trwają prace przy przebudowie parkingu, który zmieścić ma dodatkowe 660 aut, a na wyjeździe będzie dysponował sześcioma bramkami dla zwiększenia płynności ruchu. W przyszłości zarządca lotniska planuje także wybudowanie całkowicie nowego terminala, który ma powstać do 2025 roku.

fot. mat. prasowe
gość_5411e - Profil
gość_5411e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie