×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France - KLM: Zmiana marki HOP!


Nowy dyrektor zarządzający grupy Air France - KLM, Benjamin Smith, podjął kolejną decyzję o uproszczeniu struktury organizacyjnej jego organizacji. Tym razem regionalna linia lotnicza HOP! zmieni markę na Air France HOP, aby identyfikowano ją bardziej ze spółką matką.


O planowanych zmianach w HOP! informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Teraz władze grupy Air France - KLM podejmują już oficjalne kroki w tej sprawie.

To kolejny krok w kierunku konsolidacji sił w naszej grupie, który ma zwiększyć rozpoznawalność naszych marek i ujednolicić nazewnictwo, co na pewno poskutkuje wzmocnieniem pozycji grupy Air France - KLM na rynku - powiedział Benjamin Smith, dyrektor zarządzający grupy AF - KLM. - Krajowa siatka połączeń oferowana w ramach lokalnego rynku przez HOP! jest kluczowa dla działalności Air France, ponieważ zapewnia nam mocną pozycję w regionie i jest nieodłączną częścią naszej historii. W obliczu silnej konkurencji na rynku lokalnym musimy uczynić naszą ofertę prostszą i bardziej przejrzystą, a także powiązać ją mocniej z atutami marki Air France - dodał Smith. - Jestem pewny, że wspólnie odniesiemy sukces i stworzymy z Air France HOP podstawową markę dla naszych klientów podróżujących na trasach regionalnych.


Informacja o zmianie marki regionalnego przewoźnika jest następnym etapem restrukturyzacji grupy po ogłoszonym pod koniec zeszłego roku planie zamknięcia linii Joon i wchłonięcia jej struktur do Air France. Joon była linią, która była promowana jako modna wśród pokolenia tzw. millennialsów. Niestety wprowadzenie linii tego typu nie okazało się udane, a zarówno rynek lotniczy jak i nawet sami pracownicy Air France nie mieli pełnego zrozumienia idei marki. Według Smitha, takie rozdrobnienie grupy spowodowało jedynie spore zamieszanie w świadomości potencjalnych klientów.

- To kolejny krok w procesie upraszczania portfolio marek w grupie Air France - KLM, który ma zapewnić klientom większą przejrzystość oferowanych usług i większą spójność oferty całej grupy - oświadczyła spółka w piątek 1 lutego publikując informację o zmianie marki.


Linia HOP! została założona w 2013 roku w wyniku połączenia trzech regionalnych przewoźników - Brit Air, Regional oraz Airlinair. Wszelkie działania marketingowe związane z linią będą się teraz odbywały pod marką Air France HOP. Jest to zresztą nazewnictwo spójne z przypadkiem regionalnej marki KLM - KLM Cityhopper. Zmiana marki nie wpłynie na umowy pracowników zatrudnionych obecnie w HOP!

fot. mat. prasowe, P. Bożykgość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie