Air France - KLM: Zmiana marki HOP!

4 lutego 2019 09:32
2 komentarze
Nowy dyrektor zarządzający grupy Air France - KLM, Benjamin Smith, podjął kolejną decyzję o uproszczeniu struktury organizacyjnej jego organizacji. Tym razem regionalna linia lotnicza HOP! zmieni markę na Air France HOP, aby identyfikowano ją bardziej ze spółką matką.
Reklama
O planowanych zmianach w HOP! informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku. Teraz władze grupy Air France - KLM podejmują już oficjalne kroki w tej sprawie.

- To kolejny krok w kierunku konsolidacji sił w naszej grupie, który ma zwiększyć rozpoznawalność naszych marek i ujednolicić nazewnictwo, co na pewno poskutkuje wzmocnieniem pozycji grupy Air France - KLM na rynku - powiedział Benjamin Smith, dyrektor zarządzający grupy AF - KLM. - Krajowa siatka połączeń oferowana w ramach lokalnego rynku przez HOP! jest kluczowa dla działalności Air France, ponieważ zapewnia nam mocną pozycję w regionie i jest nieodłączną częścią naszej historii. W obliczu silnej konkurencji na rynku lokalnym musimy uczynić naszą ofertę prostszą i bardziej przejrzystą, a także powiązać ją mocniej z atutami marki Air France - dodał Smith. - Jestem pewny, że wspólnie odniesiemy sukces i stworzymy z Air France HOP podstawową markę dla naszych klientów podróżujących na trasach regionalnych.


Informacja o zmianie marki regionalnego przewoźnika jest następnym etapem restrukturyzacji grupy po ogłoszonym pod koniec zeszłego roku planie zamknięcia linii Joon i wchłonięcia jej struktur do Air France. Joon była linią, która była promowana jako modna wśród pokolenia tzw. millennialsów. Niestety wprowadzenie linii tego typu nie okazało się udane, a zarówno rynek lotniczy jak i nawet sami pracownicy Air France nie mieli pełnego zrozumienia idei marki. Według Smitha, takie rozdrobnienie grupy spowodowało jedynie spore zamieszanie w świadomości potencjalnych klientów.

- To kolejny krok w procesie upraszczania portfolio marek w grupie Air France - KLM, który ma zapewnić klientom większą przejrzystość oferowanych usług i większą spójność oferty całej grupy - oświadczyła spółka w piątek 1 lutego publikując informację o zmianie marki.


Linia HOP! została założona w 2013 roku w wyniku połączenia trzech regionalnych przewoźników - Brit Air, Regional oraz Airlinair. Wszelkie działania marketingowe związane z linią będą się teraz odbywały pod marką Air France HOP. Jest to zresztą nazewnictwo spójne z przypadkiem regionalnej marki KLM - KLM Cityhopper. Zmiana marki nie wpłynie na umowy pracowników zatrudnionych obecnie w HOP!

fot. mat. prasowe, P. Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_936eb 2019-02-04 13:25   
gość_936eb - Profil gość_936eb
JOON od samego początku był jakimś dziwnym niezrozumiałym dla wszystkich tworem.

Chcieli przyciągnąć młodych to lepiej było zrobić dla nich specjalną taryfę tańsze to niż marketing, malowanie samolotów itp itd

Air France
Air France Cargo
HOP!
Transavia France
Joon
KLM
KLM Cargo
KLM Cityhopper
Transavia
Martinair
gość_e708e 2019-02-04 10:44   
gość_e708e - Profil gość_e708e
Joon upadl bo byl nastawiony na 'millenialsow'. Millenliasi nie maja 3 groszy do kupy i dlatego Joon padla a nie 'nawet sami pracownicy Air France nie mieli pełnego zrozumienia idei marki'. 'Underlying demand' na pewno jest (ja i wy wszyscy CHCEMY albo CHCIELIBYSMY poleciec na wakacje) ale nie ma kasy zeby za to zaplacic. Proste? Proste a przynajmniej powinno byc... Europa Zachodnia nie ma juz kasy, a szczegolnie mlodziez i Ci bardzo mlodzi 'dorosli' - czesto gesto Ci nawet nie maja kasy na jedzenie, nie mowiac o lataniu... Tak samo jak sie 'sklada' powoli angielski rynek przelotow bo nie ma kasy... Wszystko inne to smoke & mirrors i nowa marketingowa nowomowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy