×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American poleci do Krakowa?


Amerykański portal View from the wing opublikował kilka dni temu wywiad z jednym przedstawicieli American Airlines, który opowiada o planach linii na najbliższe miesiące.


Rozmowa została przeprowadzona z wiceprezesem przewoźnika odpowiedzialnym za planowanie siatki połączeń. Vasu Raja wypytywany był o rozwój siatki połączeń, w rozmowie pojawiło się między innymi pytanie o loty do Krakowa.

Raja nie odpowiedział na to pytanie, co autor artykułu - Gary Leff - uznał za interesującą reakcję, tłumacząc czytelnikom, że jego rozmówca zazwyczaj odpowiadając na pytania dotyczące uruchomienia nowych połączeń, reaguje zupełnie inaczej - żywiołowo wyjaśniając takie czy inne decyzje swojej firmy.


Temat połączeń między Krakowem a Stanami Zjednoczonymi stanowi nieprzerwanie temat wielu rozmów. Obecność LOTu - jedynego przewoźnika latającego aktualnie z Krakowa do USA - na trasie do Chicago w nadchodzącym sezonie letnim zwiększy się - linia zaoferuje trzy loty tygodniowo. Co jakiś czas w branży pojawia się temat rejsów do innych amerykańskich miast - m.in. Nowego Jorku.

Większość ogłoszonych ostatnio sezonowych połączeń transkontynentalnych uruchamiana była przez American Airlines z Filadelfii, także stanowiącej hub dla przewoźnika. Loty do Pensylwanii zyskały między innymi: Praga, Budapeszt czy Ateny, a w najbliższym sezonie letnim otrzymają je także: Bolonia, Dubrownik czy Edynburg. Leff w swoim artykule zwraca jednak uwagę, że to Chicago zamieszkuje liczna Polonia i sugeruje, że ewentualne loty do Krakowa zostaną uruchomione właśnie z Wietrznego Miasta.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie