American poleci do Krakowa?

31 stycznia 2019 11:34
23 komentarzy
Amerykański portal View from the wing opublikował kilka dni temu wywiad z jednym przedstawicieli American Airlines, który opowiada o planach linii na najbliższe miesiące.
Reklama
Rozmowa została przeprowadzona z wiceprezesem przewoźnika odpowiedzialnym za planowanie siatki połączeń. Vasu Raja wypytywany był o rozwój siatki połączeń, w rozmowie pojawiło się między innymi pytanie o loty do Krakowa.

Raja nie odpowiedział na to pytanie, co autor artykułu - Gary Leff - uznał za interesującą reakcję, tłumacząc czytelnikom, że jego rozmówca zazwyczaj odpowiadając na pytania dotyczące uruchomienia nowych połączeń, reaguje zupełnie inaczej - żywiołowo wyjaśniając takie czy inne decyzje swojej firmy.


Temat połączeń między Krakowem a Stanami Zjednoczonymi stanowi nieprzerwanie temat wielu rozmów. Obecność LOTu - jedynego przewoźnika latającego aktualnie z Krakowa do USA - na trasie do Chicago w nadchodzącym sezonie letnim zwiększy się - linia zaoferuje trzy loty tygodniowo. Co jakiś czas w branży pojawia się temat rejsów do innych amerykańskich miast - m.in. Nowego Jorku.

Większość ogłoszonych ostatnio sezonowych połączeń transkontynentalnych uruchamiana była przez American Airlines z Filadelfii, także stanowiącej hub dla przewoźnika. Loty do Pensylwanii zyskały między innymi: Praga, Budapeszt czy Ateny, a w najbliższym sezonie letnim otrzymają je także: Bolonia, Dubrownik czy Edynburg. Leff w swoim artykule zwraca jednak uwagę, że to Chicago zamieszkuje liczna Polonia i sugeruje, że ewentualne loty do Krakowa zostaną uruchomione właśnie z Wietrznego Miasta.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kelo 2019-03-08 19:38   
Kelo - Profil Kelo
Cos jest na rzeczy. zobacz link
gość_c518b 2019-02-01 02:35   
gość_c518b - Profil gość_c518b
Tak na serio, to sᶏ tylko plotki i do konkretόw jeszcze długa droga. Lepiej żeby jakaś linia z Azji siᶒ pojawiła w KRK. USA to tutaj temat LOT’u.
gość_054a7 2019-02-01 01:58   
gość_054a7 - Profil gość_054a7
Mimo że to jest jakaś plota to mam nadzieję, że to połączenie wystartuje. Brakuje nam w Polsce takich przewoźników jak np. AA. Poza tym Kraków co by nie patrzeć jest wciąż bardzo atrakcyjnym turystycznie miastem dla wielu turystów. Trzymam kciuki mimo, że to nie moje miasto.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy