×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT poleci częściej z Krakowa do Chicago


Od 3 czerwca do 11 września br. LOT będzie latać trzy razy w tygodniu z Krakowa do Chicago. Rejsy będą wykonywane większymi boeingami 787-9 Dreamliner.


Od 31 marca 2019 r. do obsługi tej trasy LOT skieruje większe boeingi 787-9 Dreamliner zamiast obecnych boeingów 787-8. Natomiast w okresie od 3 czerwca do 11 września br. wszystkie trzy rotacje tygodniowo będą obsługiwane większymi maszynami. 

Rozkład lotów w tym okresie prezentuje się następująco (czasy lokalne):
  • LO 9 Kraków 12:20 - 15:30 Chicago (1-3-5--) 
  • LO 10 Chicago 17:25 - Kraków 09:35+1 (-2-4--7)
Po 11 września loty będą oferowane dwa razy w tygodniu, a do ich obsługi zostaną wykorzystane boeingi 787-9. 


Narodowy przewoźnik powrócił na bezpośrednią trasę pomiędzy Krakowem i Chicago na początku lipca 2017 r. po prawie siedmioletniej przerwie. Od chwili ponownego uruchomienia, połączenie cieszyło się sporą popularnością wśród pasażerów. Pod koniec września 2017 r. Radio Kraków informowało, że samoloty pomiędzy Krakowem i Chicago latają prawie pełne. Średni współczynnik wypełnienia na trasie (LF) od początku lipca do końca września 2017 r. wynosił 86 proc, z kolei w miesiącach wakacyjnych, czyli lipcu i sierpniu, zgodnie z wyliczeniami krakowskiego lotniska średnie wypełnienie wynosiło 92 proc. Większość pasażerów to Polacy chcący odwiedzić swoją rodzinę mieszkającą w Chicago, informowała Gazeta Wyborcza. 

W lutym 2018 r. przewoźnik ogłosił, iż od 5 lipca doda drugą rotację z Krakowa do Chicago, startującą w czwartki o godzinie 17:25. Oprócz tego w ubiegłym roku wystartowało połączenie z Krakowa do Budapesztu, którego rozkład umożliwia dogodne przesiadki na loty transatlantyckie ze stolicy Węgier obsługiwane przez LOT. Rejsy między Krakowem a Budapesztem, Krakowem a Chicago jak i Budapesztem i Chicago zostały ze sobą skomunikowane zarówno w Krakowie, jak i w Budapeszcie. Pozwoli to podróżować między Krakowem i Budapesztem a Chicago cztery razy w tygodniu, ponieważ operacje odbywają się w różne dni tygodnia - w pozostałe dni LOT oferuje połączenia z i do Chicago z przesiadką w Warszawie.  

fot. mat. prasowegość_763e4 - Profil
gość_763e4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie