×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Vietnam Airlines wyleasinguje od ALC airbusy A321


Vietnam Airlines ogłosił, że jeszcze w tym roku odbierze od Air Lease Corp. (ALC) 12 egzemplarzy airbusów A321neo. Pierwsza z maszyn trafiła do przewoźnika w poniedziałek (28.01).


Pierwszy w historii Vietnam Airlines airbus A321neo nie pochodził od ALC, lecz od Aviation Capital Group i został przez linię odebrany w listopadzie 2018 w Hamburgu. Samolot, który odebrano przez trzema dniami jest już czwartym A321neo w posiadaniu wietnamskiego przewoźnika. W związku z informacją o tym, że Vietnam Airlines zamówiły w sumie 20 maszyn tego typu wywnioskować można, że do odebrania pozostało jeszcze 16 egzemplarzy. Rzeczniczka prasowa linii potwierdziła, że 12 maszyn do wyeleasingowania od ALC zawiera się w tych 16 pozostających do odbioru w ramach pierwotnego zamówienia. Przewoźnik zapowiedział, że pozostałe 11 maszyn trafią do niego w najbliższych tygodniach.


Umowy leasingowe Vietnam Airlines z ALC mają charakter długoterminowych. Linia zdecydowała się na leasing od ALC 22 samolotów, a więc poza 12 sztukami A321neo trafi do niej 10 boeingów 787-10. Pierwsze dostawy dreamlinerów zaplanowane są na trzeci kwartał 2019 roku. Współpraca Vietnam Airlines i ALC trwa już od jakiegoś czasu, ponieważ linia posiada już dwa airbusy A330 należące do tego leasingodawcy.


fot. mat. prasowegość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie