×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish: Istanbul New Airport przejmie wszystkie loty od marca


Nowo wybudowany Istanbul New Airport przejmie wszystkie loty Turkish Airlines od 3 marca br. - informują tureckie media.


Przypomnijmy, że uruchomienie docelowo największego portu lotniczego na świecie było dwukrotnie przekładane z powodu strajku robotników. Lotnisko zostało oficjalnie otwarte w 95. rocznicę proklamowania Republiki Turcji, ale pierwsze samoloty wylądowały na nim kilka dni później. Całość ruchu miała zostać przeniesiona na nowe lotnisko pod koniec grudnia 2018 roku - wtedy też zamknięte miało zostać Lotnisko im. Ataturka.

Tak się jednak nie stało, choć przez dwa miesiące działalności przez port przewinęło się blisko 100 tys. pasażerów. W tym czasie Turkish rozpoczął działalność na 18 trasach - głównie krajowych, choć w tym gronie znalazło się również kilka tras międzynarodowych m.in. do Moskwy-Wnukowo czy Frankfurtu.


Według najnowszych zapowiedzi od 3 marca z portu mają być realizowane już wszystkie operacje Turkisha. W tym jedyne połączenie  tego przewoźnika do Polski - na Lotnisko Chopina w Warszawie.gość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie