Ethiopian: Zmiany na trasach do Ameryki Północnej

30 stycznia 2019 10:00
3 komentarze
Ethiopian Airlines poinformował o wprowadzeniu zmian w siatce połączeń między Afryką a Ameryką Północną. Przewoźnik uruchomi m.in. nowe połączenie do Houston.
Reklama
Tym samym loty do największego miasta w Teksasie zastąpią wykonywane obecnie trzy razy tygodniowo loty do Los Angeles - realizowane z międzylądowaniem w stolicy Togo, Lome. Zmiana jest podyktowana chęcią ułatwienia podróży ogromnej społeczności afrykańskiej podróżującej w okolice Houston, a także przedstawicielom koncernów naftowych i innym firmom prowadzącym interesy na tym kontynencie.


Oprócz uruchomienia połączenia do jednego z największych miast Stanów Zjednoczonych, przewoźnik zdecydował się na zwiększenie częstotliwości na lotach do: Chicago-O'Hare (z trzech do pięciu tygodniowo) oraz Waszyngtonu (z siedmiu do 10). Linia podkreśla, że trzy wprowadzone rejsy, w przeciwieństwie do rejsów wykonywanych obecnie, będą pozbawione międzylądowania w Abidżanie i pozwolą pasażerom wyruszającym o poranku w podróż dostać się na wieczór do stolicy USA.

Ethiopian zdecydował się również zmodyfikować plany dotyczące obsługi Nowego Jorku - według najnowszych planów przewoźnik będzie realizować cztery loty tygodniowo na Newark z międzylądowaniem w Lome oraz trzy loty tygodniowo na Lotnisko Kennedy'ego - z międzylądowaniem w największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej.

fot. Airbus

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
jjemiolo 2019-01-31 21:54   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@Morgi25: Dzieki, to wyjasnia sprawe.
Morgi25 2019-01-31 12:42   
Morgi25 - Profil Morgi25
@jjemiolo ET zamieni LAX na IAH i nie będzie już w ogóle latał do Kalifornii. Co do terminu otwarcia nowej trasy - w dniu pisania artykułu w systemie rezerwacyjnym nie było połączenia do Houston, wiadomo jedynie że LAX znika 16 lutego.
jjemiolo 2019-01-30 20:48   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Czy to znaczy je ADD-LAX bedzie non-stop? Ponadto, kiedzy ze zmiany wejda w zycie?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy