Umowa Baltony z PPL bez tarczy antykorupcyjnej CBA

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
18 stycznia 2019 13:29
Jak podaje Business Insider transakcja pomiędzy Baltoną a Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL) na wynajem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina nie miała tarczy antykorupcyjnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).
Reklama

Umowa na wynajem lokali handlowych na Okęciu zawarta na 9 lat przez PPL z Baltoną wywołała zastrzeżenia ze strony firmy Lagardere (LTR), która wcześniej zarządzała prawie całą powierzchnią handlową w warszawskim porcie. LTR twierdzi, że podczas postępowania PPL wykorzystał jej ofertę, jako narzędzie do prowadzenia negocjacji z Baltoną. Przypomnijmy, że wcześniej właściciel Baltony wygrał spór arbitrażowy ze Skarbem Państwa. LTR uważa, że cała procedura wyboru firmy przez PPL była fikcją, a tak naprawdę Baltona wygrała przetarg, bo jej właściciel zrzekł się wielomilionowego odszkodowania zasądzonego na jego rzecz od Skarbu Państwa.


Do tej pory PPL broniły swojego wyboru twierdząc, że negocjacje z Baltoną były objęte tarczą antykorupcyjną CBA oraz ścisłym nadzorem Prokuratorii Generalnej. Teraz jednak dowiadujemy się, że tracza antykorupcyjna nie została uruchomiona zgodnie z procedurami, a Prokuratoria Generalna wspierała PPL jedynie w kwestiach prawnych. Wiadomo też, że CBA zostało o powadzonej transakcji poinformowane.

Sprawa sposobu wyłaniania najemcy lokali handlowych na Lotnisku Chopina przez PPL jest obecnie w sądzie. Nie wiadomo na ile fakt, że proces negocjacji z Baltoną nie miał odpowiedniego nadzoru CBA wpłynie na rozstrzygnięcie sądowe sporu.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama