×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Umowa Baltony z PPL bez tarczy antykorupcyjnej CBA


Jak podaje Business Insider transakcja pomiędzy Baltoną a Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL) na wynajem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina nie miała tarczy antykorupcyjnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).


Umowa na wynajem lokali handlowych na Okęciu zawarta na 9 lat przez PPL z Baltoną wywołała zastrzeżenia ze strony firmy Lagardere (LTR), która wcześniej zarządzała prawie całą powierzchnią handlową w warszawskim porcie. LTR twierdzi, że podczas postępowania PPL wykorzystał jej ofertę, jako narzędzie do prowadzenia negocjacji z Baltoną. Przypomnijmy, że wcześniej właściciel Baltony wygrał spór arbitrażowy ze Skarbem Państwa. LTR uważa, że cała procedura wyboru firmy przez PPL była fikcją, a tak naprawdę Baltona wygrała przetarg, bo jej właściciel zrzekł się wielomilionowego odszkodowania zasądzonego na jego rzecz od Skarbu Państwa. 


Do tej pory PPL broniły swojego wyboru twierdząc, że negocjacje z Baltoną były objęte  tarczą antykorupcyjną CBA oraz ścisłym nadzorem Prokuratorii Generalnej. Teraz jednak dowiadujemy się, że tracza antykorupcyjna nie została uruchomiona zgodnie z procedurami, a Prokuratoria Generalna wspierała PPL jedynie w kwestiach prawnych. Wiadomo też, że CBA zostało o powadzonej transakcji poinformowane. 

Sprawa sposobu wyłaniania najemcy lokali handlowych na Lotnisku Chopina przez PPL jest obecnie w sądzie. Nie wiadomo na ile fakt, że proces negocjacji z Baltoną nie miał odpowiedniego nadzoru CBA wpłynie na rozstrzygnięcie sądowe sporu. gość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie