×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Tajik Air zawiesił operacje


Tadżyckie narodowe linie lotnicze Tajik Air zawiesiły wszystkie operacje lotnicze. Przyczyną zaprzestania działalności były problemy finansowe.


Przewoźnik z siedzibą w stolicy kraju, Duszanbe, funkcjonował już w 1924 roku. W pełni niezależny od Aerofłotu stał się jednak po upadku Związku Radzieckiego w 1991 roku, działając tak do początku bieżącego roku. 

Według stanu na listopad ub. roku linia wykorzystywała pięć samolotów: dwa boeingi 737, jednego boeinga 757, jednego boeinga 767 i jednego bombardiera CRJ-200. Jak informuje portal Planespotters.net, średnia wieku floty wynosiła 25 lat.


3 stycznia, bezpośrednio po zawieszeniu przez Tajika lotów na trasie z Duszanbe do Moskwy-Domodiedowo, konkurencyjny Somon Air ogłosił przejęcie połączenia. Prywatny przewoźnik, do tej pory obsługujący stolicę Rosji tylko poprzez port Moskwa-Żukowski, zapowiedział już dalsze działania mające na celu wypełnienie luki, która obecnie powstała.gość_1193c - Profil
gość_1193c
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie