Aurigny zakupi ATRy 72-600

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
09 stycznia 2019 10:39
Linia lotnicza Aurigny z wyspy Guernsey, będącej terytorium zależnym od Wielkiej Brytanii, potwierdziła wczoraj (08.02) długo wyczekiwane zamówienie na trzy turbośmigłowe ATRy 72-600.
Reklama

Zamówienie, które oficjalnie zostało złożone wczoraj jest pokłosiem listu intencyjnego podpisanego podczas zeszłorocznej imprezy Farnborough Air Show. Pierwszy z zamówionych samolotów dotrze do Aurigny już w sierpniu tego roku, a kolejne dwa odpowiednio w październiku i grudniu.

Wszystkie trzy maszyny będą wyposażone w opracowany przez ATRa system wspomagający załogę w warunkach ograniczonej widzialności o nazwie ClearVision. System ten ma za zadania ułatwić wykonywanie operacji w warunkach, które często występują w wyspowym klimacie i powodują opóźnienia lub odwołania lotów. Aurigny będzie pierwszym użytkownikiem ClearVision. Jak chwali się producent, system ma podnieść o 50% liczbę lądowań możliwych do wykonania w warunkach niskiej widzialności na lotnisku na Guernsey. Ciekawostkę stanowi fakt, że dane pochodzące z ClearVision mają być wyświetlane na specjalnych wizjerach zakładanych na głowę przez pilotów.

- Aurigny spodziewa się, że innowacja którą im dostarczymy spowoduje spore oszczędności podczas ich przyszłych operacji - powiedział przedstawiciel ATR.

- Szansa do zmodernizowania naszej floty, przed którą stajemy pozwoli nam zaoferować naszym klientom najwyższy standard usług i komfort podróży, a jednocześnie pozwoli wprowadzić nam do użytku technologię, która zminimalizuje utrudnienia na naszym lotnisku - powiedział Mark Darby, dyrektor zarządzający Aurigny. - Nasza linia odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu dostępności komunikacyjnej na naszej wyspie i pozwala odbywać podróże do Wielkiej Brytanii i Europy, a te nowe samoloty będą miały pozytywny wpływ zarówno na nasze operacje jak i na komfort społeczności Guernsey - dodał Darby.

Linia Aurigny jest własnością lokalnego rządu Baliwatu Guernsey, który posiada ją przez holding Cabernet. Aktualnie linia oferuje połączenia z Wysp Normandzkich do Wielkiej Brytanii oraz jest zrzeszona w ramach sieci "Worldwide by easyJet". Do niedawna w siatce była też trasa do Dinard we Francji, ale z powodu małego zainteresowania wycofano ją z oferty od zeszłej niedzieli, 6 stycznia 2019. Flota Aurigny składa się aktualnie z jednego ATRa 42-500 i trzech 72-500, a także dwóch dornierów 228 i jednego 228NG, które operują głównie na trasach między wyspami. Ponadto linia posiada też jeden egzemplarz embraera 195, który służy na trasie do Londynu Gatwick. Nowe ATRy mają zastąpić trzy obecnie posiadane, które są już eksploatowane od dziesięciu lat.

fot. mat. prasowe, ATR

Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama