×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amerykański start-up Moxy zamawia 60 A220-300


Założony przez Davida Neelemana amerykański start-up o tymczasowej nazwie Moxy Airways złożył zamówienie na 60 airbusów A220-300. Pierwsze samoloty mają zostać odebrane w 2021 roku.Plany dotyczące założenia nowych amerykańskich tanich tanich linii lotniczych zostały zaprezentowane podczas międzynarodowych targów lotniczych Farnborough w lipcu ub. roku. Podczas tego wydarzenia podpisano protokół ustaleń (MoU) pomiędzy Airbusem a osobami zaangażowanymi w nowy projekt, w tym z Davidem Neelemanem - głównym inwestorem, założycielem JetBlue oraz głównym akcjonariuszem brazylijskiego Azul.

A220-300 jest właściwym samolotem dla nowej linii lotniczej, która będzie się koncentrować na obsłudze pasażerów - mówił podczas Farnborough Air Show Neeleman. - Dzięki niskim kosztom eksploatacji i przestronnej kabinie, A220 pozwoli nam zapewnić pasażerom niższe ceny oraz wysoką jakość i komfort lotów. Zdolność A220 do zapewniania rentownego działania na niedostatecznie obsługiwanych rynkach jest wyjątkowa - dodał.


Dokument został oficjalnie podpisany w ostatnim tygodniu grudnia. Airbus będzie produkować A220-300 w nowym amerykańskim zakładzie montażowym w Mobile w Alabamie. Budowa tego zakładu, który ma być zlokalizowany w pobliżu istniejącego zakładu montażowego Airbusa A320, rozpocznie się jeszcze w styczniu.

Wczoraj informowaliśmy o zamówieniu złożonym przez JetBlue na identyczną liczbę A220-300. gość_42560 - Profil
gość_42560
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie