×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


JetBlue finalizuje zamówienie na 60 A220-300


Amerykańskie linie JetBlue sfinalizowały zamówienie na 60 samolotów Airbus A220-300, ogłoszone w lipcu ubiegłego roku, krótko po ogłoszeniu przejęcia przez Airbusa programu C-Series od kanadyjskiego Bombardiera.Samoloty A220-300 dla JetBlue powstaną w nowym zakładzie montażowym Airbusa w Mobile w stanie Alabama. Budowa zakładu, który ma zostać zlokalizowany obok istniejącego obiektu montażowego samolotów z rodziny A320, rozpocznie się w tym miesiącu. 

Dostawy nowych samolotów dla JetBlue rozpoczną się w 2020 roku. Samoloty zastąpią we flocie linii embraery E190.


- Imponująca ekonomika i wysoka wydajność samolotów A220, [...] pomogą nam zapewnić najlepszy produkt pokładowy dla naszych klientów oraz osiągnąć długoterminowe cele finansowe i zrównoważony wzrost - powiedział Robin Hayes, dyrektor generalny JetBlue.

Flotę amerykańskiej linii stanowią obecnie 193 samoloty airbusa - A320 i A321, oraz 60 embraerów E190. Linia czeka również na dostawę pierwszych spośród z 85 zamówionych airbusów A321neo. Te ostatnie mają w przyszłości umożliwić linii zapowiadany od dłuższego czasu start połączeń ze wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych do Europy.

Więcej o przewoźniku w artykule Pasazer.com: "Oblatywacz: JetBlue przez Stany".

Fot. Airbus Mediagość_1562b - Profil
gość_1562b
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie