airBaltic umieści w bazie w Tallinnie dwa A220-300

20 grudnia 2018 11:30
1 komentarz
Łotewski przewoźnik niskokosztowy airBaltic zapowiedział, że w sezonie letnim 2019 do jego bazy w Tallinnie trafią dwa nowe airbusy A220-300. Samoloty te mają obsłużyć rozwijającą się siatkę połączeń oferowaną estońskim pasażerom. W sumie Tallinnie będą stacjonowały trzy samoloty airBaltic.
Reklama

- Od 204 roku staramy się ciągle rozwijać naszą bazę w Tallinnie i jesteśmy zadowoleni, że coraz więcej Estończyków wybiera nasze usługi - powiedział Martin Gauss, dyrektor zarządzający airBaltic. - Kolejnego lata będziemy obsługiwać stamtąd już dwanaście różnych tras. Umieszczając na stałe w Tallinnie trzy samoloty jeszcze bardziej zwracamy się w kierunku estońskiego rynku. Naszą przyszłość widzimy w charakterze prawdziwie bałtyckiej linii i z tego powodu Estonia jest z pewnością ważnym elementem w nadchodzącej historii rozwoju airBaltic - dodał Gauss.

Na koniec tego roku airBaltic planuje przewieźć do i z Estonii około 400 tys. pasażerów. To sprawia, że Tallinn jest dla przewoźnika drugim największym rynkiem, zaraz po Rydze. Ze stolicy Estonii airBaltic oferuje połączenia bezpośrednie do Amsterdamu, Berlina, Londynu, Oslo, Paryża, Sztokholmu, Wiednia i Wilna, a także dogodne połączenia przesiadkowe przez Rygę. W przyszłym roku do oferty trafią trasy z Tallinna do Malagi, Brukseli i Kopenhagi.

- W tym roku wprowadziliśmy do oferty bezpośrednie loty z Tallinna do Londynu, Sztokholmu i Oslo. W przyszłym roku pojawią się nowe kierunki: Malaga, Bruksela i Kopenhaga - zapowiedział Gauss. - Dając naszym klientom możliwość skorzystania zarówno z połączeń bezpośrednich jak i przesiadkowych przez Rygę, oferujemy jako airBaltic najkorzystniejsze formy dotarcia do krajów bałtyckich, a także Europy, Skandynawii, Rosji, państw Wspólnoty Niepodległych Państw i Bliskiego Wschodu - dodał Gauss.

Z Rygi, Tallinna i Wilna airBaltic operuje na ponad 70 trasach, oferując tym samym największy wybór połączeń w regionie. Od lata 2019 zapowiadane jest także rozszerzenie siatki o trasy Ryga - Stuttgart i Ryga - Lwów.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

POZer 2018-12-20 11:40   
POZer - Profil POZer
To Nordica niestety sie zawija powoli
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy