×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Atlantic Airways chcą latać do Nowego Jorku


Farerski przewoźnik Atlantic Airways złożył wniosek o udzielenie zgody na wykonywanie połączeń między archipelagiem a Nowym Jorkiem.Jeśli firma uzyska wymaganą zgodę, to uruchomi bezpośrednie połączenie z Wysp Owczych do jednego z nowojorskich lotnisk. Początkowo połączenie, którego inaugurację wstępnie planuje się na końcówkę przyszłego lata, ma być sezonowe, a oferta dostosowana do amerykańskich turystów.

Do obsługi trasy przewoźnik zamierza przeznaczyć airbusy A320neo, które od marca będzie leasingował od Air Lease Corporation.


Obecnie archipelag pozostaje jednym z najsłabiej skomunikowanych terenów położonych na północnym Atlantyku. Lotnisko Vagar posiada całoroczne połączenia jedynie z Bergen, Billund, Kopenhagą i Rejkiawikiem oraz z paroma heliportami zlokalizowanymi w różnych częściach Wysp Owczych. Za niemal wszystkie operacje prowadzone na lotnisku odpowiadają Atlantic Airways - wyjątkiem jest SAS, który oferuje loty do stolicy Danii.

fot. Atlantic Airwaysgość_60844 - Profil
gość_60844
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie