×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Widmo strajku zawisło nad Finnairem


Finnair prowadzi przygotowania do możliwego wystąpienia zaburzeń w siatce połączeń krajowych i regionalnych. Wszystko za sprawą prawdopodobnego strajku pilotów operujących na tych trasach.


Piloci Nordic Regional Airlines (Norra), spółki zależnej Finnaira, zrzeszeni w związku zawodowym FAPA ry zapowiedzieli, że od 1 grudnia br. pracują w stanie gotowości do strajku. O możliwości wystąpienia utrudnień w realizacji zaplanowanych operacji poinformował w piątek (30.11) przewoźnik. Nie zostały jednak podane przyczyny, dla których piloci zagrozili strajkiem. Według przewoźnika możliwe są odwołania niektórych lotów.

Piloci Norra wykonują dla Finnaira dużą część operacji na tarasach krajowych i europejskich (w tym m.in. do Gdańska). Załogi te wykorzystują flotę dwunastu ATRów 72-500 i również dwunastu embraerów E190.


W celu zabezpieczenia prowadzenia nieprzerwanych i niezakłóconych operacji Finnair zapewnił wypożyczenie w formie tzw. wet-leasingu turbośmigłowego ATRa wraz z załogą od duńskiego przewoźnika Danish Air Transport. Maszyna ta będzie w rezerwie na wypadek gdyby któreś z połączeń było zagrożone odwołaniem z uwagi na brak podstawowej zaplanowanej załogi.

- Przepraszamy naszych klientów za możliwe niedogodności, które mogą wystąpić w związku z zaistniałą sytuacją. Robimy co w naszej mocy, aby zapewnić naszym pasażerom komfortowe dotarcie do celu podróży - powiedział Jaakko Schildt, dyrektor operacyjny Finnaira.


Fiński przewoźnik powiadamia swoich klientów o ewentualnych zmianach dotyczących czasu wylotu lub odwołanych lotach poprzez wiadomości mailowe i smsy. Jeśli dany lot będzie odwołany to Finnair zapewni pasażerom dotarcie do celu innymi połączeniami. Ponadto, w przypadku odstępstwa od zaplanowanego rozkładu lotów, podróżni mogą też zmienić datę swojego lotu o dwa dni (w przód i w tył), a także wystąpić o zwrot pełnej sumy kosztów poniesionych za niewykorzystany bilet.

W sierpniu Finnair sprzedał 60 proc. linii Norra do duńskiego DAT. Jest to pierwsza od 2015 roku transakcja dotycząca własności na fińskim rynku regionalnych linii lotniczych.

źródło: Finnair
fot: mat. prasowegość_30318 - Profil
gość_30318
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie