×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Scoot przejmuje trasy SilkAir


Grupa Singapore Airlines wprowadza zmiany w siatkach swoich niskokosztowych liniach Scoot i SilkAir. Pierwsza przejmie od drugiej 17 tras, zaś druga zostanie wcielona w struktury Singapore Airlines.- Jesteśmy na półmetku naszej trzyletniej transformacji i ogłaszamy kolejny znaczący etap naszego rozwoju - powiedział Goh Choon Phong, dyrektor zarządzający Singapore Airlines. - Zrewidowana siatka połączeń wzmocni naszą grupę na długi czas. Mamy w portfolio naszych linii właściwe samoloty operujące na właściwych rynkach - dodał Phong.


Od kwietnia 2019 r. Scoot przejmie od SilkAir połączenia do Luang Prabang i Vientiane w Laosie. Na przełomie maja i czerwca do listy dołączą trasy do chińskich miast: Changsha, Fuzhou, Kunming i Wuhan, a w okresie od maja do października będą to jeszcze Coimbatore, Trivandrum i Visakhapatnam w Indiach.

Kolejnymi rynkami, na których Grupa Singapore Airlines wprowadzi zmiany to Tajlandia (trasa do Chiang Mai) oraz Malezja (Kota Kinabalu). Cały proces zakończy się w roku 2020 wraz z przekazaniem do Scoot indonezyjskich połączeń do Balikpapan, Lombok, Makassar, Manado, Semarang i Yogyakarta. SilkAir zamieni też swoją trasę do Makassar w Indonezjii na sezonową i obsługiwać ją będzie do marca 2019 r., a potem od października 2019 do stycznia 2020 r.

Scoot przekaże liczne trasy do Singapore Airlines i włączanego do tej linii SilkAir. Będą to indyjskie Bengaluru i Chennai, odpowiednio w maju 2019 i 2020 r., a także Kochi i Shenzen w Chinach w październiku i czerwcu 2019. Ponadto, od czerwca przyszłego roku, z powodu małego zainteresowania, Scoot zawiesza swoje jedynie połączenie do USA - do Honolulu.


Grupa zdradziła także, że 14 boeingów 737-800 zostanie przekazanych z SilkAir do Scoot. Sprawi to, że SilkAir będzie operować jedynie na tym typie maszyn, po tym jak wycofano z floty airbusy A320.

fot. mat. prasowegość_5e505 - Profil
gość_5e505
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie