×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyciek danych w British Airways większy niż przypuszczano


International Airlines Group (IAG) oświadczyła, że wyciek danych klientów z bazy British Airways, który miał miejsce we wrześniu, dotknął większą liczbę rekordów niż wstępnie zakładano.Przy okazji publikacji sprawozdania finansowego po trzecim kwartale IAG ogłosiła, że choć wewnętrzne śledztwo British Airways już się zakończyło to wciąż trwają intensywne czynności dochodzeniowe z udziałem specjalistów z dziedziny informatyki śledczej oraz członków brytyjskiej Krajowej Agencji ds. Przestępczości. Postępowanie do tej pory wykazało, że hakerzy mogli wykraść wrażliwe dane osobowe. W efekcie tych odkryć brytyjska linia zawiadomiła wcześniej nie informowanych posiadaczy 77 tys. kart płatniczych o tym, że ich dane takie jak nazwiska, adresy mailowe, adresy rozliczeniowe, informacje o kartach (włączając numer karty, datę ważności i kod CVV) mogły zostać wykradzione. Ponadto odnotowano kradzież danych o 108 tys. kart płatniczych bez kodów CVV (jest to jedna z opcji zabezpieczeń stosowana przez operatorów płatności bezgotówkowych).


Potencjalnymi ofiarami ataku są osoby, które dokonywały rezerwacji pomiędzy 21 kwietnia, a 28 lipca 2018, a przy tym wykorzystywały nagrody w programie lojalnościowym British Airways i dokonały płatności kartą. Linia podchodzi ostrożnie do kwestii notyfikowania swoich klientów, którzy mogli zostać dotknięci atakiem i zaleca aby kontaktować się ze swoim bankiem lub dostawcą karty w celu potwierdzenia, że nie doszło do kradzieży pieniędzy. Jednocześnie w toku wewnętrznego śledztwa ustalono, że spośród pierwszej partii 380 tys. zidentyfikowanych jako potencjalnie zagrożone danych kart płatniczych tylko 244 tys. zostało faktycznie dotkniętych atakiem i wykradzione. British Airways dodaje też, że odkąd 6 września upubliczniło informację o ataku nie otrzymali informacji o przypadkach kradzieży pieniędzy z kart, których dane wyciekły.

Pod specjalnym adresem www British Airways udostępnia stronę internetową, na której publikuje aktualne informacje o skutkach ataku oraz radzi jakie działania podjąć jeśli jest się potencjalną lub faktyczną jego ofiarą.

fot. metro.news
gość_82727 - Profil
gość_82727
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie