×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy A320neo dostarczony do Sky Airline


Chilijski przewoźnik niskokosztowy Sky Airline, odebrał podczas ceremonii w Tuluzie swojego pierwszego A320neo. W sumie flotę linii zasili 21 tychże maszyn.


A320neo dla Sky Airline jest napędzany silnikami CFM Leap1A, a na pokładzie może ugościć 186 pasażerów. Leasingodawcą wszystkich 21 samolotów A320neo dla chilijskiej będzie ALC (Air Lease Corporation). 

Rodzina A320neo jest popularnym wyborem linii lotniczych w Ameryce Łacińskiej. Dotychczas Airbus zebrał w tym regionie świata 680 zamówień, co stanowi ponad 70 proc. rynku samolotów wąskokadłubowych nowej generacji.


Linie Sky Airline rozpoczęły operacje lotnicze w grudniu 2001 roku. Siedziba linii mieści się w stołecznym porcie lotniczym Santiago de Chile. Przewoźnik jest dziś drugą największą linią lotniczą w Chile, po LATAM Airlines. Poza lotami regularnymi (w granicach Chile i do sąsiednich państw), linia obsługuje także loty czarterowe. Flota Sky Airline składa się, obok nowego A320neo, z 13 samolotów A319 i 20 samolotów A320. 

Fot. Airbus Mediagość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie