Ryanair dogadał się z włoskimi związki zawodowymi

Konrad Tyszkiewicz - Profil Konrad Tyszkiewicz
25 września 2018 16:16
Ryanair zaakceptował zbiorowy układ pracy trzech głównych związków zawodowych załóg pokładowych we Włoszech FIT CISL, ANPAC oraz ANPAV. Układ obejmie wszystkie załogi pokładowe we Włoszech od 1 października 2018 roku.
Reklama

Zbiorowy układ pracy będzie obowiązywał przez kolejne 3 lata; od 1 października 2018 do 31 grudnia 2021 roku i będzie objęty prawem włoskim i podlegać włoskim sądom. Układ umożliwi włoskim załogom pokładowym przejście na lokalne kontrakty w uzgodnionym terminie, z natychmiastowym dostępem do włoskich świadczeń socjalnych, w tym m.in. do urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich. Wprowadza też wyższe zarobki w ramach nowej struktury wynagrodzeń, dzięki której załogi skorzystają z dodatkowych ulg podatkowych (podobnie jak w innych włoskich liniach lotniczych) a także wprowadza włoski system emerytalny.


- Podpisaliśmy zbiorowy układ pracy z trzema włoskimi związkami zawodowymi, który obejmie wszystkie załogi pokładowe Ryanaira we Włoszech. Układ wprowadza wiele profitów dla personelu pokładowego we Włoszech i zacznie obowiązywać już od przyszłego miesiąca. To kolejne porozumienie po irlandzkim - ze związkiem FORSA i brytyjskim - ze związkiem UNITE - mówi Eddie Willson, dyrektor ds. zasobów ludzkich Ryanaira.

To kolejny dowód postępu, jaki czyni Ryanair chcąc osiągnąć porozumienie z pracownikami oraz ich związkami zawodowymi w różnych krajach Europy, który obala także fałszywe roszczenia zgłoszone przez mniejsze związki zawodowe nieuczestniczące w negocjacjach i stale straszące wszystkich strajkami, które będą lub nie będą miały miejsca - dodaje.

Willson przekonuje także, że Ryanair zaprosił niemieckie, portugalskie i hiszpańskie związki, aby wynegocjować i uzgodnić podobne układy pracy zbiorowej jak miało to miejsce we Włoszech.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama