×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair dogadał się z włoskimi związki zawodowymi


Ryanair zaakceptował zbiorowy układ pracy trzech głównych związków zawodowych załóg pokładowych we Włoszech FIT CISL, ANPAC oraz ANPAV. Układ obejmie wszystkie załogi pokładowe we Włoszech od 1 października 2018 roku.


Zbiorowy układ pracy będzie obowiązywał przez kolejne 3 lata; od 1 października 2018 do 31 grudnia 2021 roku i będzie objęty prawem włoskim i podlegać włoskim sądom. Układ umożliwi włoskim załogom pokładowym przejście na lokalne kontrakty w uzgodnionym terminie, z natychmiastowym dostępem do włoskich świadczeń socjalnych, w tym m.in. do urlopów macierzyńskich i tacierzyńskich. Wprowadza też wyższe zarobki w ramach nowej struktury wynagrodzeń, dzięki której załogi skorzystają z dodatkowych ulg podatkowych (podobnie jak w innych włoskich liniach lotniczych) a także wprowadza włoski system emerytalny.


- Podpisaliśmy zbiorowy układ pracy z trzema włoskimi związkami zawodowymi, który obejmie wszystkie załogi pokładowe Ryanaira we Włoszech. Układ wprowadza wiele profitów dla personelu pokładowego we Włoszech i zacznie obowiązywać już od przyszłego miesiąca. To kolejne porozumienie po irlandzkim - ze związkiem FORSA i brytyjskim - ze związkiem UNITE - mówi Eddie Willson, dyrektor ds. zasobów ludzkich Ryanaira.

To kolejny dowód postępu, jaki czyni Ryanair chcąc osiągnąć porozumienie z pracownikami oraz ich związkami zawodowymi w różnych krajach Europy, który obala także fałszywe roszczenia zgłoszone przez mniejsze związki zawodowe nieuczestniczące w negocjacjach i stale straszące wszystkich strajkami, które będą lub nie będą miały miejsca - dodaje.

Willson przekonuje także, że Ryanair zaprosił niemieckie, portugalskie i hiszpańskie związki, aby wynegocjować i uzgodnić podobne układy pracy zbiorowej jak miało to miejsce we Włoszech.gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie