×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Korean: W sezonie zimowym do Pragi boeingiem 787-9


Korean poinformował, że w zbliżającym się sezonie zimowym loty do Pragi będzie realizował boeingiem 787-9.


 Nie zmieni się natomiast częstotliwość - loty będą wykonywane, tak jak w ubiegłorocznym sezonie zimowym, trzy razy w tygodniu.

- Wprowadzenie boeinga 787 na trasę Praga - Seul zapewni pasażerowi podróżującemu do Azji większy komfort, ponieważ to jeden z najnowocześniejszych i, co ważniejsze, najcichszych współcześnie użytkowanych samolotów. Obecność dreamlinera w Pradze jest więc zgodna z naszym podejściem do zrównoważonego rozwoju, a także prowadzeniem działań w zakresie redukcji hałasu lotniczego - powiedział Václav Řehoř, prezes zarządu praskiego lotniska - Jest to również doskonały przykład na rozwój tej trasy, która w rozkładzie lotów jest od 2004 r. Przez te 14 lat nie tylko udało nam się zaoferować pasażerom więcej rejsów, ale także zwiększyć komfort samej podróży dzięki dodatkowym usługom - dodał.

Boeingi 787-9 należące do koreańskiej linii posiadają trzyklasową konfigurację i na pokład mogą zabrać maksymalnie 269 pasażerów, w tym 245 w klasie ekonomicznej, 18 w klasie biznes i sześciu w pierwszej klasie.


W trwającym do końca października sezonie letnim Korean Air obsługiwał loty z Pragi do Seulu-Incheon boeingiem 747-8 Intercontinental. Natomiast, w poprzednich sezonach zimowych azjatycki przewoźnik wykonywał swoje loty boeingiem 777-200ER. Dzięki zmianie tego typu samolotu na dłuższą wersję dreamlinera, oferowanie na tej trasie wzrośnie o 8,5 proc. w stosunku do zeszłorocznego sezonu zimowego.
Reklama


Booking.com
gość_4fddb - Profil
gość_4fddb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie