×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Prawie 1,2 tys. nowych tras lotniczych w Chinach tego lata


Od początku lipca do końca sierpnia tego roku, w Chinach zainaugurowano prawie 1,2 tys. nowych tras lotniczych. 207 z nich to trasy międzynarodowe, wynika z danych opublikowanych przez VariFlight.


Zwiększona liczba tras przełożyła się na większy ruch lotniczy w Chinach - w ciągu dwóch letnich miesięcy zanotowano ponad 0,8 mln wylotów, co oznacza iż liczba lotów wzrosła o 5,91 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. 

Pomimo znaczącego zwiększenia natężenia ruchu lotniczego, tego lata w Chinach nastąpił wzrost punktualności. Średni współczynnik punktualności wylotów poprawił się o prawie 17,4 proc. w skali rok do roku osiągając rekordowy poziom prawie 63,9 proc. Poprawę punktualności udało się osiągnąć pomimo niesprzyjających warunków pogodowych trapiących w tym roku Państwo Środka - tego lata wschodnie wybrzeże Chin nawiedziło kilka tajfunów, które doprowadziły do poważnych opóźnień oraz wielu odwołań lotów na lotniskach w regionie. Poprawa była możliwa dzięki zastosowaniu na wielu chińskich lotniskach najnowocześniejszych technologii upraszczających procedury przesiadkowe, kontrole graniczne oraz kontrole bezpieczeństwa, wyjaśnia VariFlight. 

Tego lata najpunktualniejszym portem lotniczych w Chinach był Xi'an Xianyang Airport, położony w znajdującej się na północnym zachodzie Chin Prowincji Shaanxi, który osiągnął średni współczynnik punktualności na poziomie 79,5 proc. Najpunktualniejszym chińskim przewoźnikiem lotniczym były linie lotnicze Tianjin Airlines, które w lipcu i sierpniu tego roku osiągnęły współczynnik punktualności przylotów wynoszący 83,3 proc. 


Zgodnie z danymi VariFlight, tego lata w Chinach dziennie startowało średnio 12,9 tys. lotów. Rekord liczby operacji lotniczych w Chinach padł 19 sierpnia - tego dnia wystartowały samoloty obsługujące 13,3 tys. lotów. Wskaźnik punktualności wylotów wahał się pomiędzy prawie 51,8 proc. (7 sierpnia) a nieco ponad 81 proc. (26 sierpnia). 


Chińskimi lotniskami obsługującymi największy ruch lotniczy tego lata były Pekin, Szanghaj, Guangzhou oraz Shenzhen. Najwięcej pasażerów z Chin podróżowało do portów lotniczych w Hongkongu, Osace, Seulu oraz Tokio. Trasą krajową, na której podróżowało najwięcej pasażerów, była trasa z pekińskiego lotniska Beijing Capital do portu lotniczego Szanghaj Hongqiao, natomiast najbardziej znaczącą pod względem liczby pasażerów trasą zagraniczną było połączenie z Szanghaju Pudong do Hongkongu. 

wykresy: VariFlightgość_cbc41 - Profil
gość_cbc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie