Prawie 1,2 tys. nowych tras lotniczych w Chinach tego lata

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
13 września 2018 09:17
1 komentarz
Od początku lipca do końca sierpnia tego roku, w Chinach zainaugurowano prawie 1,2 tys. nowych tras lotniczych. 207 z nich to trasy międzynarodowe, wynika z danych opublikowanych przez VariFlight.
Reklama
Zwiększona liczba tras przełożyła się na większy ruch lotniczy w Chinach - w ciągu dwóch letnich miesięcy zanotowano ponad 0,8 mln wylotów, co oznacza iż liczba lotów wzrosła o 5,91 proc. w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem.

Pomimo znaczącego zwiększenia natężenia ruchu lotniczego, tego lata w Chinach nastąpił wzrost punktualności. Średni współczynnik punktualności wylotów poprawił się o prawie 17,4 proc. w skali rok do roku osiągając rekordowy poziom prawie 63,9 proc. Poprawę punktualności udało się osiągnąć pomimo niesprzyjających warunków pogodowych trapiących w tym roku Państwo Środka - tego lata wschodnie wybrzeże Chin nawiedziło kilka tajfunów, które doprowadziły do poważnych opóźnień oraz wielu odwołań lotów na lotniskach w regionie. Poprawa była możliwa dzięki zastosowaniu na wielu chińskich lotniskach najnowocześniejszych technologii upraszczających procedury przesiadkowe, kontrole graniczne oraz kontrole bezpieczeństwa, wyjaśnia VariFlight.

Tego lata najpunktualniejszym portem lotniczych w Chinach był Xi'an Xianyang Airport, położony w znajdującej się na północnym zachodzie Chin Prowincji Shaanxi, który osiągnął średni współczynnik punktualności na poziomie 79,5 proc. Najpunktualniejszym chińskim przewoźnikiem lotniczym były linie lotnicze Tianjin Airlines, które w lipcu i sierpniu tego roku osiągnęły współczynnik punktualności przylotów wynoszący 83,3 proc.


Zgodnie z danymi VariFlight, tego lata w Chinach dziennie startowało średnio 12,9 tys. lotów. Rekord liczby operacji lotniczych w Chinach padł 19 sierpnia - tego dnia wystartowały samoloty obsługujące 13,3 tys. lotów. Wskaźnik punktualności wylotów wahał się pomiędzy prawie 51,8 proc. (7 sierpnia) a nieco ponad 81 proc. (26 sierpnia).


Chińskimi lotniskami obsługującymi największy ruch lotniczy tego lata były Pekin, Szanghaj, Guangzhou oraz Shenzhen. Najwięcej pasażerów z Chin podróżowało do portów lotniczych w Hongkongu, Osace, Seulu oraz Tokio. Trasą krajową, na której podróżowało najwięcej pasażerów, była trasa z pekińskiego lotniska Beijing Capital do portu lotniczego Szanghaj Hongqiao, natomiast najbardziej znaczącą pod względem liczby pasażerów trasą zagraniczną było połączenie z Szanghaju Pudong do Hongkongu.

wykresy: VariFlight

Ostatnie komentarze

gość_9ddeb 2018-09-14 11:55   
gość_9ddeb - Profil gość_9ddeb
W ktorym momencie wiadomo ze samolot jest lub nie jest spozniony? Gdy odkleja się od rękawa czy w chwili kolowania czy też oderwania kół od pasa startowego?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy