×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiński Harbin z poważnymi lotniczymi planami


Samorząd prowincji Heilongjiang w Chinach chce do 2020 r. uruchomić sześć bezpośrednich tras ze stolicy prowincji, miasta Harbin do Ameryki Północnej. Do 2035 r. liczba pasażerów w Harbinie ma wzrosnąć z 16 do 80 mln.


Według pomysłodawców, jeszcze w 2019 r. Harbin zyskałby bezpośrednie połączenia lotnicze z Los Angeles, San Francisco oraz Anchorage. W kolejnym roku siatka połączeń dalekodystansowych wzbogaciłaby się o Seattle, Toronto oraz Nowy Jork. 

Realizacja planów władz prowincji oznaczałaby, że chińskie miasto położone na północy kraju nie tylko zyskałoby połączenia dalekodystansowe, ale także podwojeniu uległaby siatka rozkładowych połączeń międzynarodowych realizowanych z lotniska. Obecnie loty z Harbina dolecimy do Seulu (Asian Airlines), Tajpej (EVA Air), Singapuru (Scoot), Bangkoku, Makau oraz Nagoi (Spring Airlines). Czarterowe loty do Denpasar realizują także linie lotnicze Lion Air. 

Loty z Harbina za ocean mogłyby realizować linie lotnicze China Southern Airlines, które obecnie są największym pod względem liczby pasażerów przewoźnikiem na lotnisku. W przeszłości przewoźnik chętnie inaugurował trasy z mniej znanych miast w Chinach. W ubiegłym miesiącu linie lotnicze zapowiedziały inaugurację lotów z innego miasta położonego na północy kraju, Shenyang, do Los Angeles. 

Innym pretendentem do obsługi połączeń są lokalne linie lotnicze LJ Air, zdradzili przedstawiciele przewoźnika w rozmowie z Orient Aviation. W tym roku flota LJ Air wzbogaci się o siedem airbusów A320, w kolejnym roku o siedem kolejnych maszyn tego typu oraz o dwa airbusy A330, które dołączą do floty w listopadzie oraz w grudniu. W 2020 r. przewoźnik odbierze siedem kolejnych airbusów A320 oraz dwa airbusy A330, a następnie sześć airbusów A320 oraz trzy kolejne airbusy A330. 


Tuż po odbiorze pierwszego airbusa A330, 10 listopada przyszłego roku LJ Air chcą zainaugurować loty z Harbinu do Sydney obsługiwane od dwóch do trzech razy w tygodniu, a następnie w grudniu loty do Singapuru. W dalszej kolejności LJ Air zapowiadają loty do San Francisco, Melbourne, Londynu - Heathrow, Paryża oraz Los Angeles. 

Do 2021 r. przewoźnik chce obsługiwać 36 tras krajowych, zainaugurować kolejne huby w Nanning i Xian oraz przewozić 4 mln pasażerów rocznie. LJ Air planują także stworzyć własny program lojalnościowy. 

Do rozwoju przygotowuje się także port lotniczy Harbin Taiping International Airport. Lotnisko przechodzi teraz program rozbudowy, która obejmuje stworzenie nowej drogi startowej, nowego terminala o powierzchni 163 tys. m kw. oraz 43 nowych stanowisk postojowych dla samolotów. Do 2020 r. przepustowość lotniska wzrośnie z obecnej 16 mln pasażerów do 22 mln pasażerów. Do 2025 r. lotnisko planuje obsłużyć 42 mln pasażerów, a do 2035 r. 80 mln pasażerów. 

fot. Jeremy Thompson (Flickr/CC)
gość_69048 - Profil
gość_69048
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie