×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish: Pierwszy Boeing 737 MAX już w Stambule


W ostatnią sobotę Turkish Airlines przyjęły na lotnisku w Stambule pierwszy z 65 zamówionych boeingów 737 MAX.


W zeszłą sobotę (18.08) samolot Turkish Airlines o rejestracji TC-LCA przyleciał z Seattle, z międzylądowaniem na Islandii, do Stambułu. Jest to pierwszy Boeing 737 MAX 8 we flocie tureckiego przewoźnika. 

Sobotni przylot nowego boeinga na lotnisko Atatürka jest realizacją największego zamówienia, jakie Turkish Airlines kiedykolwiek złożyły u amerykańskiego producenta. Dostawa została uzgodniona już w 2013 r. i pierwotnie obejmowała 50 samolotów (40 B737 MAX 8 i 10 B737 MAX 9). W późniejszych latach Turkish zwiększył zamówienie o kolejne 15 samolotów w wersji 8. 


Ciekawostką jest, że turecki przewoźnik nie skomentował tego ważnego wydarzenia. Powodem jest zapewne obecne napięcie polityczne w relacjach Ankary z Waszyngtonem.  

Samoloty B737 MAX 8 Turkish Airlines mogą zabrać 151 pasażerów. Na pokładzie znajduje się 16 miejsc w klasie biznes i 135 w klasie ekonomicznej. Taka konfiguracja jest zbliżona do tej w latających już w tureckich barwach boeingów B737 800.  

Turecki przewoźnik będzie wykorzystywał nowe samoloty przede wszystkim na połączeniach do Afryki. Porty, na których zagości nowy nabytek Turkish Airlines, to m.in. Abidżan, Algier, Bamako, Bandżul, Dakar, Duala, Dżibuti, Freetown, Jaunde, Konakry, Kotonu, Marrakesz, Nawakszut, Niamej, Oran i Wagadugu.gość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie