×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Szczecin: 4 proc pasażerów więcej w lipcu


W lipcu 2018 roku, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzystało ponad 61,5 tys. pasażerów, pokonując po raz pierwszy w historii barierę 60 tys. pasażerów obsłużonych podczas jednego miesiąca kalendarzowego.


Liczba pasażerów według miesięcy
To wzrost o 4 proc w stosunku do tego samego miesiąca roku ubiegłego. 

- Ten wynik pokazuje, że nasz regionalny port lotniczy z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego ale również wśród turystów coraz chętniej odwiedzających Szczecin oraz doceniających uroki województwa zachodniopomorskiego - przekonuje Elwira Postrożna ze szczecińskiego lotniska.

Ten trend obserwowany jest głównie na kierunkach skandynawskich, na których to 35-40 proc. pasażerów stanowią turyści. Na trasie ze Szczecina do Sztokholmu turyści niejednokrotnie stanowią połowę wszystkich pasażerów.

Dane pozwalają przypuszczać, że w 2018 roku, z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów skorzysta 630-650 tys. pasażerów.gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie