Air France, KLM, China Southern oraz Xiamen Air tworzą joint-venture

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
24 lipca 2018 08:22
3 komentarze
Należące do sojuszu SkyTeam linie lotnicze Air France, KLM Royal Dutch Airlines, China Southern Airlines oraz Xiamen Airlines zadecydowały o stworzeniu pojedynczego joint-venture obejmującego trasy pomiędzy Europą i Chinami z wyłączeniem połączeń z Paryża do Pekinu.
Reklama

Do tej pory czterej przewoźnicy połączeni byli ze sobą różnymi umowami o współpracy. Linie lotnicze KLM oraz China Southern operowały w formule joint-venture na trasie pomiędzy Amsterdamem i Pekinem od 2006 r. W roku 2015 do tego joint-venture dołączyły linie lotnicze Xiamen Airlines na trasie Amsterdam - Xiamen. Z kolei w 2010 r. linie lotnicze Air France nawiązał partnerstwo z liniami lotniczymi China Southern Airlines zmierzające do stworzenia joint-venture na trasach z Paryża do Guangzhou. W myśl podpisanego w ubiegłym tygodniu porozumienia, wszystkie istniejące wcześniej formy partnerstwa zostaną połączone w ramach pojedynczej, wspólnej umowy joint-venture.


Obecnie, czterej przewoźnicy operują szereg tras z Amsterdamu i Paryża do Chin, w tym bezpośrednie loty do Xiamen, Hangzhou, Chengdu, Wuhan oraz Guangzhou. Na trasach joint-venture pomiędzy Europą i Chinami, linie lotnicze przewożą około 1,3 mln pasażerów rocznie.

- W 2016 r. świętowaliśmy 10-lecie obowiązywania umowy joint-venture pomiędzy KLM i China Southern. Dzisiaj, łączymy dwa istniejące partnerstwa joint-venture w jedno. Jestem dumny z nawiązania tej umowy joint-venture, gdyż służy ona dalszemu wzmocnieniu interesów Air France-KLM w Chinach - powiedział Pieter Elbers, prezydent KLM.


Poza zawiązaną umową joint-venture, czterej przewoźnicy współpracują ze sobą także na takich polach jak obsługa naziemna samolotów, catering, oraz obsługa techniczna maszyn. Przykładem współpracy może być obsługa techniczna silników boeingów 787 linii Xiamen Airlines przez firmę serwisową Air France-KLM Engineering & Maintenance.

fot. KLM
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ccf8d 2018-07-24 23:20   
gość_ccf8d - Profil gość_ccf8d
Umowy umowami, a punktw XP i mil w programie FlyingBlue na lotach z chińczykami nie dają :/
gość_fd40e 2018-07-24 19:45   
gość_fd40e - Profil gość_fd40e
tyle zachodu aby razem mogli przeciwstawić się warszawskim linią i latać pod Zakopane?
gość_63761 2018-07-24 12:41   
gość_63761 - Profil gość_63761
China Eastern może się poczuć delikatnie wykolegowana przez partnerów ze Sky Team.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama