×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France, KLM, China Southern oraz Xiamen Air tworzą joint-venture


Należące do sojuszu SkyTeam linie lotnicze Air France, KLM Royal Dutch Airlines, China Southern Airlines oraz Xiamen Airlines zadecydowały o stworzeniu pojedynczego joint-venture obejmującego trasy pomiędzy Europą i Chinami z wyłączeniem połączeń z Paryża do Pekinu.


Do tej pory czterej przewoźnicy połączeni byli ze sobą różnymi umowami o współpracy. Linie lotnicze KLM oraz China Southern operowały w formule joint-venture na trasie pomiędzy Amsterdamem i Pekinem od 2006 r. W roku 2015 do tego joint-venture dołączyły linie lotnicze Xiamen Airlines na trasie Amsterdam - Xiamen. Z kolei w 2010 r. linie lotnicze Air France nawiązał partnerstwo z liniami lotniczymi China Southern Airlines zmierzające do stworzenia joint-venture na trasach z Paryża do Guangzhou. W myśl podpisanego w ubiegłym tygodniu porozumienia, wszystkie istniejące wcześniej formy partnerstwa zostaną połączone w ramach pojedynczej, wspólnej umowy joint-venture. 


Obecnie, czterej przewoźnicy operują szereg tras z Amsterdamu i Paryża do Chin, w tym bezpośrednie loty do Xiamen, Hangzhou, Chengdu, Wuhan oraz Guangzhou. Na trasach joint-venture pomiędzy Europą i Chinami, linie lotnicze przewożą około 1,3 mln pasażerów rocznie. 

- W 2016 r. świętowaliśmy 10-lecie obowiązywania umowy joint-venture pomiędzy KLM i China Southern. Dzisiaj, łączymy dwa istniejące partnerstwa joint-venture w jedno. Jestem dumny z nawiązania tej umowy joint-venture, gdyż służy ona dalszemu wzmocnieniu interesów Air France-KLM w Chinach - powiedział Pieter Elbers, prezydent KLM. 


Poza zawiązaną umową joint-venture, czterej przewoźnicy współpracują ze sobą także na takich polach jak obsługa naziemna samolotów, catering, oraz obsługa techniczna maszyn. Przykładem współpracy może być obsługa techniczna silników boeingów 787 linii Xiamen Airlines przez firmę serwisową Air France-KLM Engineering & Maintenance. 

fot. KLM gość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie