×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Krakowie chwali się wynikami pierwszego półrocza 2018 r.


Kraków Airport podsumował osiągnięcia pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. Statystyki wskazują na bardzo stabilny rozwój małopolskiego portu.W pierwszej połowie 2018 r. Kraków Airport obsłużył prawie 3,2 miliony pasażerów, czyli o 18 proc. więcej (ponad 480 tys. osób) niż rok wcześniej. Odnotowano niespełna 25 tys. operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 13 proc. w stosunku do roku 2017 (więcej o 2,8 tys.). Najlepszym miesiącem w omawianym okresie był maj, kiedy to z usług lotniska skorzystało ponad 611 tys. pasażerów. 

W pierwszych sześciu miesiącach pasażerowie mogli zakupić bilety na rejsy 23 przewoźników, z czego dwóch (Transavia i Laudamotion) rozpoczną loty dopiero pod koniec października 2018 r. Po raz pierwszy w historii, krakowskie lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W pierwszych sześciu miesiącach roku odbyło się pięć inauguracji nowych połączeń lotniczych. Były to: Helsinki (Norwegian), Burgas (Ryanair), Dubaj (flydubai), Budapeszt (LOT) oraz Odessa (Yanair). 


W pierwszym półroczu 2018 r. najpopularniejszymi trasami z i do Krakowa były: Londyn, Frankfurt i Warszawa. Najbardziej obłożone były kierunki wakacyjne tj. Teneryfa, Gran Canaria, Lizbona, Rzym, Porto, Sewilla, Alicante i Walencja. Pasażerowie najczęściej korzystali z przesiadek w Warszawie, Frankfurcie, Monachium i Amsterdamie. Najczęstszymi portami docelowymi dla pasażerów podróżujących z przesiadkami były Chicago, Paryż, Nowy Jork, Bruksela i Madryt. 

- W ubiegłym roku zostało uruchomionych dwadzieścia osiem nowych tras, w tym roku – trzynaście. Koncentrujemy się na utrzymaniu szerokiej siatki połączeń oferowanych przez ponad dwudziestu przewoźników, wyróżnia nas to spośród polskich portów regionalnych i jest atutem Małopolski – stwierdził Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Z ciekawostek odnotowano rekordową liczbę obsłużonych zwierząt. W pierwszym półroczu było ich aż 551, co stanowi wzrost o 3 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Przewożono wyłącznie psy i koty, a najczęściej z i do krakowskiego lotniska robiły to Norwegian, LOT, Lufthansa i British Airways. Najwięcej czworonogów z lub do Krakowa udawało się do i z Oslo, Stavanger, Trondheim, Frankfurtu, Bergen i Chicago.gość_94424 - Profil
gość_94424
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie