×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Krakowie chwali się wynikami pierwszego półrocza 2018 r.


Kraków Airport podsumował osiągnięcia pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. Statystyki wskazują na bardzo stabilny rozwój małopolskiego portu.
W pierwszej połowie 2018 r. Kraków Airport obsłużył prawie 3,2 miliony pasażerów, czyli o 18 proc. więcej (ponad 480 tys. osób) niż rok wcześniej. Odnotowano niespełna 25 tys. operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 13 proc. w stosunku do roku 2017 (więcej o 2,8 tys.). Najlepszym miesiącem w omawianym okresie był maj, kiedy to z usług lotniska skorzystało ponad 611 tys. pasażerów. 

W pierwszych sześciu miesiącach pasażerowie mogli zakupić bilety na rejsy 23 przewoźników, z czego dwóch (Transavia i Laudamotion) rozpoczną loty dopiero pod koniec października 2018 r. Po raz pierwszy w historii, krakowskie lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W pierwszych sześciu miesiącach roku odbyło się pięć inauguracji nowych połączeń lotniczych. Były to: Helsinki (Norwegian), Burgas (Ryanair), Dubaj (flydubai), Budapeszt (LOT) oraz Odessa (Yanair). 


W pierwszym półroczu 2018 r. najpopularniejszymi trasami z i do Krakowa były: Londyn, Frankfurt i Warszawa. Najbardziej obłożone były kierunki wakacyjne tj. Teneryfa, Gran Canaria, Lizbona, Rzym, Porto, Sewilla, Alicante i Walencja. Pasażerowie najczęściej korzystali z przesiadek w Warszawie, Frankfurcie, Monachium i Amsterdamie. Najczęstszymi portami docelowymi dla pasażerów podróżujących z przesiadkami były Chicago, Paryż, Nowy Jork, Bruksela i Madryt. 

- W ubiegłym roku zostało uruchomionych dwadzieścia osiem nowych tras, w tym roku – trzynaście. Koncentrujemy się na utrzymaniu szerokiej siatki połączeń oferowanych przez ponad dwudziestu przewoźników, wyróżnia nas to spośród polskich portów regionalnych i jest atutem Małopolski – stwierdził Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Z ciekawostek odnotowano rekordową liczbę obsłużonych zwierząt. W pierwszym półroczu było ich aż 551, co stanowi wzrost o 3 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Przewożono wyłącznie psy i koty, a najczęściej z i do krakowskiego lotniska robiły to Norwegian, LOT, Lufthansa i British Airways. Najwięcej czworonogów z lub do Krakowa udawało się do i z Oslo, Stavanger, Trondheim, Frankfurtu, Bergen i Chicago.gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie