Kraków Airport podsumował osiągnięcia pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. Statystyki wskazują na bardzo stabilny rozwój małopolskiego portu. " />

Lotnisko w Krakowie chwali się wynikami pierwszego półrocza 2018 r.

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
20 lipca 2018 15:03
4 komentarze
Kraków Airport podsumował osiągnięcia pierwszych sześciu miesięcy 2018 r. Statystyki wskazują na bardzo stabilny rozwój małopolskiego portu.
Reklama

W pierwszej połowie 2018 r. Kraków Airport obsłużył prawie 3,2 miliony pasażerów, czyli o 18 proc. więcej (ponad 480 tys. osób) niż rok wcześniej. Odnotowano niespełna 25 tys. operacji lotniczych, co oznacza wzrost o 13 proc. w stosunku do roku 2017 (więcej o 2,8 tys.). Najlepszym miesiącem w omawianym okresie był maj, kiedy to z usług lotniska skorzystało ponad 611 tys. pasażerów.

W pierwszych sześciu miesiącach pasażerowie mogli zakupić bilety na rejsy 23 przewoźników, z czego dwóch (Transavia i Laudamotion) rozpoczną loty dopiero pod koniec października 2018 r. Po raz pierwszy w historii, krakowskie lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W pierwszych sześciu miesiącach roku odbyło się pięć inauguracji nowych połączeń lotniczych. Były to: Helsinki (Norwegian), Burgas (Ryanair), Dubaj (flydubai), Budapeszt (LOT) oraz Odessa (Yanair).


W pierwszym półroczu 2018 r. najpopularniejszymi trasami z i do Krakowa były: Londyn, Frankfurt i Warszawa. Najbardziej obłożone były kierunki wakacyjne tj. Teneryfa, Gran Canaria, Lizbona, Rzym, Porto, Sewilla, Alicante i Walencja. Pasażerowie najczęściej korzystali z przesiadek w Warszawie, Frankfurcie, Monachium i Amsterdamie. Najczęstszymi portami docelowymi dla pasażerów podróżujących z przesiadkami były Chicago, Paryż, Nowy Jork, Bruksela i Madryt.

- W ubiegłym roku zostało uruchomionych dwadzieścia osiem nowych tras, w tym roku – trzynaście. Koncentrujemy się na utrzymaniu szerokiej siatki połączeń oferowanych przez ponad dwudziestu przewoźników, wyróżnia nas to spośród polskich portów regionalnych i jest atutem Małopolski – stwierdził Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Z ciekawostek odnotowano rekordową liczbę obsłużonych zwierząt. W pierwszym półroczu było ich aż 551, co stanowi wzrost o 3 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Przewożono wyłącznie psy i koty, a najczęściej z i do krakowskiego lotniska robiły to Norwegian, LOT, Lufthansa i British Airways. Najwięcej czworonogów z lub do Krakowa udawało się do i z Oslo, Stavanger, Trondheim, Frankfurtu, Bergen i Chicago.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
themrmatik 2018-07-29 13:25   
themrmatik - Profil themrmatik
zobacz link
gość_18306 2018-07-28 13:27   
gość_18306 - Profil gość_18306
Niech mi ktoś wyjaśni wreszcie jak to jest naprawdę z tymi charterami. Ich niewielka ilość (bo jakieś jednak są) to efekt niechęci lotniska i warunków jakie stawiają przewoźnikom charterowym czy raczej niechęć przewoźników, którzy w Katowicach mają swoje hangary, bazy, biura itp. I dobre ceny ?!
gość_d05e4 2018-07-23 22:18   
gość_d05e4 - Profil gość_d05e4
Gdyby ie upół władz Balic w stosunku do charterów to wynik byłby jeszcze lepszy.Niech pan Prezes wyjaśni albo rczej pion handlowy panu Prezesowi wyjąsni jak to jest że Katowice w miesiąc taki jak czerwiec,lipiec czy sierpień robia wiecej niż Balice w cały rok skandal i żenada
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama