airBaltic: W pierwszym półroczu prawie 1,9 mln pasażerów

18 lipca 2018 09:11
Z usług łotewskich linii airBaltic skorzystało w pierwszym półroczu 1,88 mln pasażerów, czyli o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Reklama
Przez ostatnie sześć miesięcy samoloty airBaltic wykonały ponad 25 tys. operacji lotniczych. Wskaźnik punktualności sięgnął 88 proc., natomiast wskaźnik wypełnienia samolotów (load factor) - 73 proc.

W samym czerwcu przewoźnik przewiózł ponad 420 tys. pasażerów, co było historycznym osiągnięciem - po raz pierwszy w ciągu jednego miesiąca z połączeń airBaltic skorzystało bowiem przeszło 0,4 mln pasażerów.


- Po raz pierwszy w 23-letniej historii airBaltic przewieźliśmy ponad 400 tys. pasażerów w ciągu jednego miesiąca. Obsługując coraz większą liczbę pasażerów, wciąż jednak utrzymujemy wysoki poziom usług, udowadniając, że nasz zespół jest zdolny do dalszego rozwoju - mówił Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic.

W porównaniu do czerwca ubiegłego roku, pogorszeniu o cztery punkty proc. uległ jednak wskaźnik punktualności. Z danych opublikowanych przez firmę, jednoznacznie wynika, że opóźnienie przekraczające 15 minut zanotował co piąty rejs airBaltic.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy