×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Chopina: W czerwcu 1,7 mln pasażerów


Przez Lotnisko Chopina przewinęło się w czerwcu około 1,7 mln pasażerów. Tym samym warszawski port zamknął pierwsze półrocze z wynikiem ośmiu milionów obsłużonych pasażerów.


Liczba pasażerów według miesięcy
W porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku uzyskany wynik jest lepszy o blisko 15 proc. (od stycznia do czerwca 2017 r. ze stołecznego lotniska skorzystało prawie 7 mln osób).

Od początku bieżącego roku z usług stołecznego portu w ruchu międzynarodowym skorzystało ponad 7 mln osób (wzrost o ponad 20 proc.), a w ruchu krajowym 0,82 mln osób.

- Nasz port konsekwentnie umacnia się na pozycji lidera w regionie – mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina. - W okresie styczeń-czerwiec liczba obsługiwanych pasażerów wzrosła o blisko 15 procent w porównaniu z rokiem 2017, a udział pasażerów tranzytowych zbliża się do poziomu 30 procent. Potwierdza to dynamicznie rosnący potencjał przesiadkowy regionu Europy Środkowo-Wschodniej – dodaje Wojciechowski.

Od stycznia do siatki połączeń warszawskiego lotniska dołączyło siedem nowych kierunków: Bordeaux, Dubrownik, Hanower, Norymberga, Kowno, Skopje i Singapur. Aktualnie Lotnisko Chopina oferuje pasażerom 178 tras obsługiwanych przez przewoźników regularnych i czarterowych.gość_f0d07 - Profil
gość_f0d07
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie