×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


easyJet wznawia loty z Krakowa do Londynu-Luton


easyJet ogłosił dziś (12.07) ponowne uruchomienie połączenia z Krakowa do Londynu-Luton. Rejsy na tej trasie ruszą 29 października br.


W nadchodzącym sezonie zimowym angielski przewoźnik niskobudżetowy będzie realizował bezpośrednie połączenia z Krakowa do 14 europejskich miast. Nowa trasa pozwoli pasażerom podróżować do kolejnego z londyńskich lotnisk - Luton w hrabstwie Bedfordshire.
easyJet już wcześnie oferował bezpośrednie loty między Krakowem a Londynem Luton - połączenie zostało uruchomione jesienią 2004 roku, ale zawieszono je w sezonie zimowym 2010/11.

Tym samym krakowskie lotnisko w zimie najprawdopodobniej będzie utrzymywało regularne rejsy z czterema londyńskimi portami: Heathrow (British Airways), Gatwick (również easyJet), Stansted (Ryanair) oraz wspomnianym Luton.

easyJet był jednym z pierwszych przewoźników niskokosztowych na krakowskim lotnisku; oferuje loty ze stolicy Małopolski już od czternastu lat. easyJet jest wśród największych linii lotniczych, także pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i oferowanych rejsów prosto z Krakowa – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.


Obserwujemy wzrost liczby podróżnych, którzy chcą latać z easyJet na krakowskich trasach. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjne ceny biletów nowego połączenia do londyńskiego Luton, sprawią że okaże się ono popularne wśród osób podróżujących służbowo i turystycznie – powiedziała Sophie Dekkers, Director UK Market.

Krakowskie lotnisko było pierwszym polskim portem obecnym w siatce połączeń easyJeta. Od października 2004 r. z oferty przewoźnika skorzystało ponad 7,1 mln pasażerów.

Nowa trasa dołączy do zapowiedzianych już wcześniej nowości z krakowskiego lotniska, a więc połączeń do: Tel Awiwu (LOT); Eindhoven (Transavia); Wiednia (Laudamotion); Leeds-Bradford (Jet2.com); Kijowa, Lwow oraz Ammanu (Ryanair).


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie