Andrzej Adamczyk rozmawiał o CPK w Korei Południowej

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
15 czerwca 2018 14:00
4 komentarze
Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, spędził ostatnie dwa dni w Korei Południowej, gdzie z przedstawicielami koreańskiego rządu dyskutował m.in. o projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Reklama

System poboru opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej, systemy zarządzania ruchem drogowym, współpraca w transporcie lotniczym oraz Centralny Port Komunikacyjny to tematy jakie poruszył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z Kim Hyun-mee, minister ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei. Wizyta, podczas której minister Adamczyk odwiedził też Centrum Ruchu Drogowego Korea Expressway Corporation i w port lotniczy Seul-Incheon, odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2018 r.

- Polsko-koreańska współpraca, nie tylko w sektorze transportu i infrastruktury, jest od lat bardzo dobra. Przyczynia się do niej bezpośrednie połączenie lotnicze między Warszawą a Seulem, co niewątpliwie zbliża nasze kraje gospodarczo i kulturowo – powiedział Andrzej Adamczyk. - Od października 2016 roku PLL LOT wykonują regularne połączenia lotnicze na trasie Warszawa – Seul – Warszawa. Od tego czasu zwiększono częstotliwość lotów z trzech do pięciu razy w tygodniu - dodał minister.


W trakcie spotkania Adamczyk poinformował, że polski rząd przyjął koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Polski, który będzie integrował transport lotniczy i kolejowy, a jednocześnie zostanie włączony w układ sieci drogowej.

- Cieszę, że miałem możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem lotniska Seul-Incheon. To była bardzo interesująca wizyta. Z pewnością możemy się wiele nauczyć od strony koreańskiej z doświadczeń przy budowie lotniska Seul-Incheon, które należy do najnowocześniejszych na świecie – komentował minister.

Port lotniczy Seul-Incheon obsłużył w ubiegłym roku ponad 62 mln pasażerów. Przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej przyjaznych pasażerom portów lotniczych na globie. Agencja Skytrax w swoim rankingu przyznała mu maksymalną notę - pięć gwiazdek.

fot. Ministerstwo Infrastruktury
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8db8f 2018-06-16 20:59   
gość_8db8f - Profil gość_8db8f
Korea Pl. jest chyba teraz zlym miejscem do szukania pieniedzy na CPK ,gdyz niedlugo beda musieli moze wspomagac Pn.
gość_b1367 2018-06-16 10:55   
gość_b1367 - Profil gość_b1367
gość_e601d: Niewiele wskazuje, by mieli prześcignąć Słońce Peru.
gość_e601d 2018-06-15 19:00   
gość_e601d - Profil gość_e601d
Ciekawe ile milionów pójdzie na dalekie podróże pisowskich dygnitarzy pod świecie? Obstawiam Singapur, Japonię, USA, Australię i Nową Zelandię
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama