×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Andrzej Adamczyk rozmawiał o CPK w Korei Południowej


Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, spędził ostatnie dwa dni w Korei Południowej, gdzie z przedstawicielami koreańskiego rządu dyskutował m.in. o projekcie Centralnego Portu Komunikacyjnego.


System poboru opłat za korzystanie z infrastruktury drogowej, systemy zarządzania ruchem drogowym, współpraca w transporcie lotniczym oraz Centralny Port Komunikacyjny to tematy jakie poruszył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk z Kim Hyun-mee, minister ziemi, infrastruktury i transportu Republiki Korei. Wizyta, podczas której minister Adamczyk odwiedził też Centrum Ruchu Drogowego Korea Expressway Corporation i w port lotniczy Seul-Incheon, odbyła się w dniach 14-15 czerwca 2018 r.

- Polsko-koreańska współpraca, nie tylko w sektorze transportu i infrastruktury, jest od lat bardzo dobra. Przyczynia się do niej bezpośrednie połączenie lotnicze między Warszawą a Seulem, co niewątpliwie zbliża nasze kraje gospodarczo i kulturowo – powiedział Andrzej Adamczyk. -  Od października 2016 roku PLL LOT wykonują regularne połączenia lotnicze na trasie Warszawa – Seul – Warszawa. Od tego czasu zwiększono częstotliwość lotów z trzech do pięciu razy w tygodniu - dodał minister.


W trakcie spotkania Adamczyk poinformował, że polski rząd przyjął koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego dla Polski, który będzie integrował transport lotniczy i kolejowy, a jednocześnie zostanie włączony w układ sieci drogowej. 

- Cieszę, że miałem możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem lotniska Seul-Incheon. To była bardzo interesująca wizyta. Z pewnością możemy się wiele nauczyć od strony koreańskiej z doświadczeń przy budowie lotniska Seul-Incheon, które należy do najnowocześniejszych na świecie – komentował minister.

Port lotniczy Seul-Incheon obsłużył w ubiegłym roku ponad 62 mln pasażerów. Przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej przyjaznych pasażerom portów lotniczych na globie. Agencja Skytrax w swoim rankingu przyznała mu maksymalną notę - pięć gwiazdek.

fot. Ministerstwo Infrastrukturygość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie