×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Royal Jordanian zamówi 23 nowe samoloty


Royal Jordanian, narodowy przewoźnik Jordanii, zamówi do 23 nowych samolotów. Decyzja, na którego producenta postawi kierownictwo linii, nie została jeszcze podjęta.


Linia planuje zakup nowych samolotów w związku z zaplanowaną wymianą części swojej floty. Cały proces został uwzględniony w pięcioletniej strategii naprawczej.


Royal Jordanian prowadzi rozmowy z wieloma producentami, w tym Boeingiem, Airbusem, Embraerem i Bombardierem, a według prezesa Stefana Pichlera, decyzja dotycząca tego kto dostarczy nowe samoloty zostanie podjęta  do końca września br.

Przewoźnik zamierza część maszyn pozyskać na własność, a część w ramach leasingu. Łącznie inwestycja pozwoli wycofać 19 starszych, wąskokadłubowych samolotów.

Obecnie flota Royal Jordanian składa się z 25 samolotów, w tym 12 airbusów z rodziny A320, siedmiu boeingów 787-8, pięciu embraerów (170 i 195) oraz jednego airbusa A310. Średni wiek samolotów nie przekracza ośmiu lat.

fot. Wikimedia Commons
gość_7d9c7 - Profil
gość_7d9c7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie