Royal Jordanian pozyska osiem maszyn Embraer E2

19 maja 2023 10:00
Wczoraj (18.05) Embraer doszedł do porozumienia z leasingodawcą Azorra na zakup ośmiu samolotów Embraer E2 przeznaczonych dla Royal Jordanian Airlines. Pierwsza z maszyn ma trafić do Jordanii już w Q4 2023.
Reklama
Umowa, opiewająca na kwotę 635 mln dolarów (około 2,6 mld złotych), objęła osiem samolotów Embraer E190-E2 oraz Embraer E195-E2. Azorra złożyła zamówienie na sześć maszyn już w przeszłości. Royal Jordanian wybrał produkt brazylijskiego producenta w ramach strategicznych planów rozwoju zasobów jordańskiego przewoźnika. Linia miała kierować się m.in. zwiększoną wydajnością samolotów Embraer E2 oraz zadowalającą współpracą w poprzednich latach.

- Royal Jordanian wybrał model Embraer E2 po długich analizach. Nasza współpraca z brazylijskim producentem trwa już od piętnastu lat, co pozwoli nam na utrzymanie niskich kosztów operacyjnych związanych z wyszkoleniem załóg oraz obsługą techniczną samolotów. Maszyna Embraer E2 jest również dużo wydajniejsza od swoich poprzedników - wyliczył Samer Majali, szef Royal Jordanian Airlines.


- Fakt, że Royal Jordanian zaufał nam jest powodem do niemałego zadowolenia. Produkt Embraer E2 będzie dla niego kluczem do dalszego rozwoju - dodał Arjan Meijer, szef Embraer Commercial Aviation.

Samolot Embraer E190-E2 w wersji zamówionej przez jordańskiego przewoźnika będzie mógł zabrać na pokład do 92 pasażerów, natomiast większa maszyna Embraer E195-E2 będzie mogła ugościć do 120 podróżnych. Układ siedzeń w samolotach brazylijskiego producenta to 2-2.

Fot.: Embraer

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy